Санітарні вузли без перегородок та використання праці підопічних: які права людини порушують у закладах соцзахисту Черкащини

Моніторингові візити представників Уповноваженого ВРУ з прав людини виявили низку порушень у закладах Черкащини. Йдеться про порушення в геріатричних, психоневрологічних закладах, дитячих інтернатах і школах-інтернатах.

Про це під час прес-брифінгу в Черкасах розповів Уповноважений ВРУ з прав людини в центральних областях Валерій Ольховий.

За його словами, серед проблем у закладах Черкащини фіксують порушення права на охорону здоров’я та неналежні умови перебування підопічних.

– Наприклад, у Смілянському дитячому будинку-інтернаті укладено лише 1 декларацію із сімейним лікарем. Також ми звернули увагу на неналежні умови перебування та право на приватність. Це санітарні вузли без перегородок та дверцят, відкриті душові кабіни, – розповів журналістам Валерій Ольховий.

Фіксували представники Уповноваженого з прав людини й неналежні умови харчування в закладах соцзахситу: немарковані та протерміновані продукти або ж їхня нестача. Зокрема, у Вільшанській спеціальній школі-інтернаті діти не мають п’ятиразового харчування, як це передбачено законодавством.

Також реєструють в області й незаконне використання праці підопічних психоневрологічних інтернатів.

– В одному з психоневрологічних інтернатів, де перебувають недієздатні особи, заклад, який є опікуном, використовує кошти підопічних без належного оформлення. Використовується й праця підопічних, за яку мала б нараховуватися заробітна плата, – зазначив Валерій Ольховий.

Інформацію про порушення представники Уповноваженого передали керівництву структурних підрозділів облдержадміністрації для контролю їхнього усунення.

Як додала представниця Уповноваженого ВРУ з прав дитини та сім’ї Аксана Філіпішина, моніторингові візити відбуваються без попереджень, а за виявленими у їхньому ході порушеннями можуть відкриватись кримінальні провадження. Загалом цього року по Україні таких перевірок було здійснено майже 500.

Аксана Філіпішина

– За результатами моніторингових візитів ми надаємо інформацію правоохоронним органам, якщо вбачаємо можливий кримінальний характер дій чи бездіяльності тих чи інших керівників закладів, – зазначила Аксана Філіпішина. – На сьогодні керівництвом Черкаської ОДА за нашими візитами притягнуто до дисциплінарної відповідальності вже понад 20 посадових осіб. Зокрема, двох керівників закладів.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Реклама МХП

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *