Через новий закон сесії Черкаської міськради можуть не транслювати, але вони будуть записані

Черкаська міськрада внесе зміни до регламенту, щоб привести його у відповідність до законодавчих змін на всеукраїнському рівні. Опісля онлайн трансляція засідань зможе відбуватися лише через 30 днів після завершення воєнного стану. Натомість відеозаписи сесії зберігатимуть протягом п’яти років.

Відповідний проект рішення опублікували на сайті міської ради.

У ньому пропонують змінити статтю регламенту “Відкритість і гласність роботи ради”. Відеозаписи засідань ради та постійних комісій оприлюднюють відразу після завершення засідання (не пізніше наступного дня) в частині, що не містить інформацію з обмеженим доступом.

Ця норма набире чинності 14 серпня.

Також передбачена онлайн трансляція засідань, але лише через 30 днів із дня припинення чи скасування воєнного стану.

Ці зміни зумовлені Законом щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування, який набув чинності 15 травня. Серед іншого він передбачає висвітлення також порядків денних, протоколів засідань депутатських комісій, обов’язковість використання державної мови тощо.

Як пояснили “18000” у міській раді, таким чином законодавець нібито зобов’язує всі міські ради дотримуватися цих правил, адже на сьогодні не всі ради транслюють свої засідання.

У коментарі “18000” депутатка Надія Івашкова зазначила, що відкритість Черкаської міської ради подекуди демократичніша за норми нового закону. Та додала, що питання щодо трансляцій будуть обговорювати перед голосуванням.

Читайте також: У Черкасах розпочався сезон фонтанів: мер прокоментував.

Подобаються наші статті? Долучайтеся до Клубу донаторів “18000”! Оформлюйте щомісячну підписку за посиланням і розвивайте регіональну незалежну журналістику разом із нами.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *