Із початку року в Черкаській області зафіксували 30 випадків сказу серед тварин. Останній відомий випадок зареєстрували в Смілі.
Про це в коментарі “18000” розповіла заступниця генерального директора Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Ольга Мізінова.
Яка ситуація зі сказом у Смілі?
Як писав “18000“, в Смілі виявили новий випадок контакту людини з хворою на сказ твариною.
– 5 квітня регіональною лабораторією Держпродспоживслужби встановлено сказ кота, який жив у домоволодінні у Смілі. Нині в осередку сказу троє дорослих отримують антирабічне лікування, – пояснила Ольга Мізінова.
За її словами, у Смілі з початку року зареєстровано три випадки сказу серед тварин. Йдеться про лисицю, собаку й кота. У випадку сказу собаки двоє осіб, які контактували з хворою твариною, отримали антирабічне лікування. В осередку сказу лисиці, яку загризла собака на території приватного будинку, щеплення людям не призначали.
Водночас вакцину від зараження сказом отримав житель Сміли, який контактував із собакою в Кіровоградській області.
Яка ситуація зі сказом у Черкаській області?
Як розповіла заступниця гендиректора Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Ольга Мізінова, сказ серед тварин із початку року реєстрували на територіях 12 громад Черкаського району, у чотирьох громадах Звенигородського та чотирьох – Уманського районів.
– Серед собак зареєстровано – 16 випадків сказу, котів – 12, лисиць – 2. 38 людей мали ризик інфікування. З них 26 отримали антирабічне лікування, а 12 потерпілих продовжують антирабічні щеплення, – прокоментувала Ольга Мізінова.
Як вберегтися від зараження сказом?
Фахівчиня Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб пояснює, що необхідно уникати контакту з невідомими та хворими тваринами. Найчастіше сказ може передатися через укуси дикими хижаками, летючими мишами, котами і собаками.
Якщо вас вкусила тварина, для запобігання захворюванню на сказ необхідно:
- негайно поверхню рани рясно промити водою з милом, краї рани обробити спиртом або настоянкою йоду;
- негайно звернутися за медичною допомогою до місцевого медика;
- сприяти проведенню 10-денного ветеринарного нагляду за твариною, що нанесла укус, якщо вона жива і відома;
- невідкладно прийняти повний курс щеплень проти сказу, якщо такий був призначений.
Протипоказань проти щеплень немає, їх можна робити немовлятам, вагітним жінкам, людям похилого віку. Препарати для щеплень виділяють безкоштовно.
Також читайте. Магнітні бурі: як виникають і чи впливають на людей?
Єдиний телеграм-канал новин у Черкасах, новинам якого можна довіряти. Підписуйся на “18000 | Шо там у Черкасах?”