Стаціонар для хворих на COVID-19 у пологовому: медики бояться втрати закладу й готові до протестів

Сьогодні в другому пологовому будинку відбулася нарада працівників закладу із директором Володимиром Зеленьком щодо облаштування в ньому тимчасового інфекційного стаціонару для пацієнтів, хворих на коронавірус. Працівники пологового виступили проти такої ініціативи. Натомість Зеленько стверджує, що панікувати зарано, адже спочатку варто дочекатися включення госпіталю до “ковідних” медичних закладів області. 

За словами колективу другого пологового будинку, створення на базі закладу госпіталю – шлях до подальшого закриття філії №2 “Центру матері та дитини”, адже розмови про це ведуться вже понад десять років. Крім цього, лікарі звинувачують директора в байдужості та неприйнятті ніяких мір по збереженню закладу та його вдосконаленню.

Натомість директор пологового Володимир Зеленько стверджує, що тимчасовий інфекційний стаціонар мають облаштувати після включення МОЗ їхнього закладу до тих, що надають лікування хворим на коронавірус пацієнтам. А чи станеться це – ще не відомо.

– На сьогоднішній день багато разів піднімалося питання, чому ж у нас немає можливості доплати медпрацівникам до 300%. По-перше, бо ми не визначені за документами МОЗ як лікарня, яка потрапила в “хвилю”, по-друге, ми не визначені як опорна лікарня. Але коли буде визначений госпіталь під цю проблему, тоді ми не матимемо перешкод, аби провести оплату до 300%. До створення госпіталю я стосунку не маю, – зазначив Зеленько.

У поганій репутації закладу директор звинувачує весь колектив.

– На мій погляд, ми нічого не робимо для цих людей, аби залишити їх у нашому закладі. Але зробивши так, ми автоматично потрапляємо під погляд людей із влади, які кажуть “у вас не хочуть народжувати”, – говорить Зеленько.

Апелюючи до таких слів свого керівника, працівники зазначили, що вина поганого стану пологового лежить і на плечах директора.

– Бо вони бачать наші обдерті стіни. Ви купили апарат за 100 тисяч євро, можна було пустити ці кошти на ремонт пологового? Яка була нагальна потреба? Візьміть в оренду. Ні, ми пустили наші гроші на цей апарат. Ми знову залишилися без нічого, – зазначила одна з працівниць закладу.

Також у колективі зазначають, що об’єднання двох баз пологового, про яке говорить влада, неприпустиме.

– Наприкінці 70-х років у черкаському пологовому, який тоді був в одному приміщенні, стався спалах стафілококової інфекції. Це внутрішньолікарняна інфекція. Тоді за короткий проміжок часу померло 16 новонароджених. Це була надзвичайна стуація не тільки для міста, а й для СРСР. І тоді в терміновому порядку ухвалювали рішення про створення ще однієї бази пологового будинку. Ми переконані, якщо зараз звести ці дві бази, то також не оминути спалахів різних захворювань. Хворітимуть і новонароджені, і мами, і працівники, – зазначила працівниця пологового будинку Ірина.

Під час зборів преставники колективу заявили, що більше не довіряють своєму головному лікареві, оскільки термін укладання з ним контракту збігає на початку січня, працювати йому лишилося 47 днів. Тому працівники думають, що він незацікавлений у збереженні закладу.  Додамо, у 2016 році працівники пологового вже висловлювали недовіру пану Зеленьку.

Нагадаємо, у Черкасах на базі другого пологового будинку хочуть відкрити тимчасовий інфекційний стаціонар  для пацієнтів, хворих на коронавірус. Лікарів пологового міська влада тимчасово планує перевести працювати до філії №1 або залучити до роботи в стаціонарі.

 

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *