Суддя з Умані, якого хотіли вбити, каже, що причиною може бути аграрний конфлікт

Суддя Василь Гончарук, якого в березні хотіли вбити, заявив у суді, що причиною може бути бізнес-конфлікт між фірмою, де засновником є його батько, та іншим підприємством щодо господарської діяльності на землях в селі на Уманщині.

Про це йдеться в ухвалі Придніпровського районного суду.

Зазначається, що у справі фігурують двоє підозрюваних. За версією слідства, організатором є Ігор Сушков, який залучив до скоєння злочину Богдана Козака.

Суддя Василь Гончарук був допитаний у якості потерпілого. Він вказав, що із 2016 року не має повноважень зі здійснення правосуддя через закінчення п’ятирічного терміну перебування на посаді судді.

З того часу у його провадженні жодної справи не перебувало. Конфліктних ситуацій на роботі не має. Замах на своє життя пов`язує з діяльністю свого батька – Миколи Гончарука.

Гончарук-старший із 2020 року є співзасновником фірми, що займається обробітком землі та вирощуванням зернових культур. У співзасновників цього товариства є конфлікт щодо здійснення господарської діяльності та оренди земельних ділянок з іншим підприємством (з директором та її чоловіком). За словами Гончарука саме директор цього підприємства може бути причетним до підготовки його вбивства.

Свідок, який є іншим співзасновником товариства разом з батьком судді, підтвердив факт конфлікту, який триває 5 років та загострився взимку цього року. Також він додав, що директор підприємства, про яке йдеться, неодноразово погрожував йому, вів себе зверхньо, нахабно та постійно перешкоджав господарській діяльності на території села Аполянка, Уманського району. Також він додав, що в 2019 році, до нього зателефонував цей директор та викликав «на розмову», в ході якої сказав не проводити господарську діяльність на земельних угіддях в селі.

Зазначимо, що Микола Гончарук із 2021 року є співзасновником ТОВ «Юрінвест Агро» разом із Ігорем Бессарабом. Микола Гончарук – колишній сільський голова села Свинарка.

Видання «Судовий репортер» вказує, що іншою стороною конфлікту є ТОВ «Прометей». Таке підприємство зареєстроване якраз в селі Аполянка, про яке говорить свідок. Його директором та власником частки в 52% є Раїса Мальченко. Вона є співзасновником асоціації «Об’єднання підприємств Уманщини». Його директор – Володимир Мальченко, який у 2015 році балотувався до Черкаської обласної ради від Блоку Петра Порошенка.

Детально про саму справу читайте у матеріалі: Замах на суддю в Умані: хто організатор, як все відбувалося та що відомо про потерпілого?

Подобаються наші статті? Долучайтеся до Клубу донаторів “18000”! Оформлюйте щомісячну підписку за посиланням і розвивайте регіональну незалежну журналістику разом із нами

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *