Трипільська ТЕС, яка давала світло і для Черкащини, може бути відновлена, але потрібний захист від ракет

Зруйнована трипільська ТЕС

Фото: Reuters

Зруйнована Трипільська ТЕС, яка надавала світло для трьох областей України, підлягає відновленню. Однак ремонт марний, якщо не буде відповідного захисту.

Про це йшлося в ефірі програми “Брифінг” Української служби Голосу Америки, пише Суспільне. Київ.

— Проте з огляду на постійну небезпеку російських атак відновлення ТЕС без надання Україні систем ППО — це “марна справа”, — розповів голова наглядової ради ПАТ “Центренерго” Андрій Гота.

За його словами, кілька балістичних надзвукових ракет, що летіти в напрямку станції, вдалось збити, але через брак ракет для українських систем ППО, частина з них досягли цілі і знищили ТЕС. Через це, для стійкості української енергетики, передусім, важливо забезпечити українську протиповітряну оборону.

— Будь-що підлягає відновленню, минулого літа мали схожу картину, коли ці блоки були не відремонтовані і на деяких станціях не працювали зовсім. Тобто відновити ми можемо все. У нас дуже добрий колектив, дуже вмотивований колектив для відновлення. Звичайно, без міжнародних партнерів це зробити майже неможливо, тому ми вже маємо певні обіцянки надати нам трансформатори, турбіни, інше обладнання з європейських країн, але знову-таки, без достатньої кількості ракет для протиповітряної оборони — це, м’яко кажучи, марна справа буде, — зауважив Гота.

Як підсумували в “Центренерго”, Трипільська ТЕС забезпечувала світлом майже 3 мільйони людей й була найбільшим постачальником електроенергії на Київщині, Житомирщині й Черкащині. Поки що з огляду на сприятливу погоду, споживачі електроенергії ще не відчують значних перебоїв зі світлом, однак відключення можуть початись ближче до літа.

Нагадаємо, 11 квітня під час масованої ракетної атаки росії по Україні було повністю знищено Трипільську ТЕС.  Для удару рф використала нову крилату ракету Х-69.

Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *