Зустріч забудовника й місцевих жителів відбулася за адресою Байди Вишневецького, 2. Місцеві жителі турбуються, що історична спадщина Черкас невдовзі буде зруйнована, а серед житлового сектору з’явиться високоповерхівка.
На зустрічі побував і журналіст “18000”.
Активісти, сусіди й представник будівельної компанії “Надія” зустрілися, щоб обговорити план забудови та розглянути відповідні документи.
Група активістів представила документи, за якими будівля внесена до переліку місцевих історично-культурних пам’яток ще з 1992 року. Проте цього недостатньо.
– Щоб споруда набула недоторканного значення, вона спочатку має бути затверджена в ОДА. Обласна структура повинна подати заяву на розгляд до Українського державного інституту культурної спадщини. Це коштує певну суму. Натомість фахівці мають винести остаточне рішення про важливість будинку та внесення його до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Відповідно до закону, доки питання не вирішено, будинок зносити заборонено, – зазначає активіст Валентин Титаренко.
Начальник відділу капітального керівництва ПП “Надія” Іван Рудик надав для розгляду плани забудови. Розповів, що має дозволи. Його проект затверджено в обленерго, водоканалі, інших інстанціях. Є дозвіл на розкопки й дослідження території.
– Маємо таке чудове місце, чому б його не купити. Ми ж хочемо зробити красивий узвіз. Але поки немає дозволу, ми нічого не починатимемо, – переконує Іван Рудик.
Крім того, сусіди обурені фасадом сучасного будинку та його висотою. Поблизу, на замковому узвозі Черкас, розташовані лише невисокі будинки приватного сектору.
– Це стосується нас, сусідів, насамперед. Тут буде стояти будинок 25-ти метрів.Ми колективно будемо йти до суду, – говорить черкащанка Вікторія Духота.
Представник будівельної компанії натомість запевняв, що територія буде сучасно оснащена. Забудовник раніше мав успішні реалізовані проекти.
На дворовій території будинку відучора проводять археологічні розкопки.
– ПП “Надія” уклала контракт з інститутом археології для дослідження цієї території. Це старі Черкаси, тут поряд був черкаський замок. Маємо вже знахідки 16-17 століття: уламки керамічного посуду, кахелю,- каже історик й археолог Дмитро Куштан.
Пан Дмитро зазначає, що розкопки роблять на перспективу будівництва. Дослідження триватиме кілька тижнів.
– Мені як історику не хотілося, щоб тут будували нові будинки, – додає Дмитро Куштан.
На сьогодні небайдужі жителі вирішили колективно звертатися до суду, ще раз наголосивши, що стара будівля важлива для історії міста.
Раніше, як писали журналісти “18000”, активісти зверталися до ЗМІ з метою привернути увагу всіх охочих черкащан до архітектурної й археологічної частини міста.
“– Маємо таке чудове місце, чому б його не купити. Ми ж хочемо зробити красивий узвіз.” У його розумінні “красивий узвіз”-це наступний “золотий” житловий будинок у центрі міста? Але ЯКОЮ ЦІНОЮ? Чому “Надія” не забідовує покинуті полігони та в/ч (на Хоменко та Смілянській)? Багато місця в ПЗР. Але ні, у них “мрія”- забудовувати узвози, набережні Дніпра, на місці історичних пам”яток…Не знаєте, чому?))
тому що продажна ціна на ті метри там в 2 рази більша буде чим на полігоні.
Саме таке опудало стоїть в центрі Донецька і в Києві. Що за дурна мода на ці пентхаузи?! Жлоб”ю хочеться загородити всім Дніпро та схід сонця і тішити себе любимого. То будуйте посередині Дніпра! Може ще на Пагорбі Слави збудуєте?!
Какие забавные вы тут все. Кудах-тах-тах и тд. Наверное Черкассам будет лучше в серых хрущевках ?
Чем вам так не нравиться идея этого дома ?