У Черкасах можуть з’явитися вулиця Мірошниченка та провулок Казміренка

Голосування в міській раді

Депутати Черкаської міської ради підтримали перейменування нинішньої вулиці Лазарєва та провулка Південний. 

Про це інформують журналісти “18000” зі сесійної зали.

Згідно із рішенням депутатів, вулицю Лазарєва планують назвати на честь Костянтина Мірошниченка. А провулок Південний може стати провулком Сергія Казміренка.

Нагадаємо, петицію про перейменування вулиці Лазарєва на вулицю Костянтина Мірошниченка зареєстрували у березні. Вона менше, ніж за дві години зібрала 500 підписів.

– Департамент архітектури створив проєкт рішення для міської ради, сьогодні (28 травня, – ред.) депутати проголосували за нього. Так вони затвердили передачу цього рішення в топонімічну комісію. Далі будуть збиратися члени комісії й ухвалюватимуть рішення, чи перейменовувати вулицю на честь Костянтина Мірошниченка. Сподіваємося, що це рішення підтримають, а потім за нього потрібно буде знову проголосувати депутатам. Ця процедура може тривати від місяця до чотирьох, – розповів у коментарі “18000” громадський активіст Денис Гайда.

Костянтин Мірошниченко

Нагадаємо, Костянтин Мірошниченко загинув 10 березня 2024 року. Раніше його неодноразово нагороджували, зокрема, “Золотим хрестом”. Прощалися з воїном 14 березня на площі Слави в Черкасах.

Як зазначив Денис Гайда, за ці місяці, відколи була створена петиція про перейменування вулиці на честь Мірошниченка, активістам опонували, що не потрібно наразі давати нові назви вулицям. Однак черкасець вважає, що потрібно вшановувати українських військових уже зараз.

– Вулицю Лазарєва дуже хотів перейменувати Костя. Коли були питання декомунізації, дерусифікації, він не раз наголошував, чому в центрі Черкас залишається вулиця Лазарєва. Для мене абсурдно, що під час російсько-української війни в нашому місті є одночасно вулиці названі на честь різних сторін Другої світової війни: на честь Бандери від ОУН-УПА і на честь Лазарєва з Червоної армії, – додав активіст.

Щодо перейменування провулка Південного на честь Сергія Казміренка також була створена петиція. Вона зібрала понад 500 підписів, тому була розглянута депутатами.

Сергій Казміренко

Сергій Казміренко – черкасець, працював електрозварювальником на різних підприємствах. Із початком повномасштабного вторгнення добровольцем пішов захищати Україну. Загинув військовий під час виконання бойового завдання на Луганщині.

Нагадаємо, раніше в Черкасах перейменували більше сотні вулиць, провулків та скверів. Згодом дали назви ще 7 вулицям і провулкам.

Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *