У Черкасах на відомому пляжі гинуть люди. Орендар не реагує на зауваження рятувальників

Фото – ДСНС

24 червня на пляжі “Живчик” трапилася трагедія: рятуючи дитину, загинув батько. Рятувальники відзначають, що тут люди гинуть кожного року. Попри це, орендарі на зауваження ДСНС не реагують та навіть не обладнали пляж рятувальним постом. Об’єкт не має паспорту пляжу, але продовжує працювати.

Так, за словами заступника начальника УДСНС області із запобігання надзвичайних ситуацій Олександра Євпака, орендаря повідомляли про недоліки, однак він їх не усунув.

– Була утворена комісія по обстеженню пляжів. Недоліки по “Живчику” були виявлені. Проте власники пляжу їх не усунули. Це необстежена підводна акваторія пляжу, невизначена територія, де можна купатися, також не вказано, де мілководдя для відпочинку дітей, не облаштовано рятувальний пост, не набрано рятувальників. Тобто взагалі нічого не усунуто з того акту, що видавала комісія, – розповідає він.

Як зазначив Євпак, у цьому випадку орендарів можна притягнути до адміністративної відповідальності.

– Будемо проводити позапланову перевірку щодо дотримання всіх вимог закону суб’єктом господарювання, що експлуатує пляж. Кожного року тут гинуть люди, а недоліки не усуваються, – пояснив рятувальник.

Фото – ДСНС

***

Після спілкування із службою надзвичайних ситуацій наше видання спробувало з’ясувати, які служби мають притягувати орендаря до відповідальності.

У ході спроб отримати відповідний коментар редакція 18000 здолала “сім кіл” інформаційного пекла. Для усвідомлення ситуація, ми пропонуємо тезово ознайомитися з ними:

  •  керівник управління інспектування Станіслав Коломієць два дні не брав слухавку;
  •  заступниця керівника управління інспектування Анна Сенік коментувати відмовилася і переадресувала в департамент ЖКК;
  •  у департаменті ЖКК повідомили, що адміністративна комісія міськвиконком розглядає виключно протоколи, складені управлінням інспектування;
  •  заступниця керівника управління інспектування Анна Сенік, повторно вислухавши питання, поклала слухавку і на дзвінки більше не відповідала.
  •  голова адміністративної комісії Ігор Волошин прокоментував так: «Є рішення виконкому про перевірку місць масового відпочинку на пляжних об’єктах. Спеціальна комісія проводила перевірку. Актом перевірки встановлено, що пляж не готовий до купального сезону. За документами взагалі це не пляж, а рекреаційна зона відпочинку біля води. Основне питання від комісії – це відсутність рятувального посту».
  •  директор департаменту архітектури, що є орендодавцем ділянки, Артур Савін порадив звернутися в держгеокадастр;
  • начальник управління з контролю за використанням та охороною земель Ірина Якиляшек підтвердила, що держгеокадастр здійснює контроль за використанням земельної ділянки. У телефонному режимі вона пообіцяла надати більш детальну інформацію у вівторок, однак у зазначений час слухавку не взяла та на СМС не відповідає.

Варто зазначити, що територія, на якій розташований пляж “Живчик”, орендується ТОВ ВАІС.

До лютого 2018 року співвласником цього товариства була Ірина Колядко – член родини колишнього депутата міської ради Богдана Колядка, з яким і пов’язували це підприємство. Він входив до складу засновників ТОВ “ВАіС” протягом 2008-2012 років. Також певний час він був і директором цієї фірми.

На сьогодні ж основним власником є Сергій Головко, а директором Андрій Агапов.

Як писав 18000, цьогоріч та торік фахівці визнавали, що пляж “Живчик” непридатний для відкриття купального сезону.

У 2019 році заступниця міського голови Людмила Бордунос пропонувала розривати договори з орендарями пляжів, що не обладнані рятувальними постами. Проте ця ідея не знайшла підтримки.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

2 Коментарі

  1. Это шобло горисполкомовское разогнать Одни бездельники и ворюги

  2. Сумніваюсь, що Колядко позбувся такого ласого шматка землі. А те, що влада беззуба, то це сумно.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.