У Черкасах обговорили, як рятувати річку Рось: що вже зроблено 

Річка Рось

На Черкащині обговорили, як рятувати річку Рось. Фото: Україна Інкогніта

У Черкаській ОВА обговорили результати та цілі за Планом дій щодо комплексного вирішення проблем басейну річки Рось. 

Про це поінформували в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.

– Дефіцит води у річці спостерігається майже на всіх ділянках протягом всього року. Колись повноводна річка з багатим біорізноманіттям дедалі більше перетворюється на струмок, – зазначила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.

Що зробили:

  • інвентаризацію приток Росі та всіх гідротехнічних споруд. Обстежили 2500 гідротехнічних споруд, з них майже 80 % виявилися безхазяйними. Вже є і перелік ГТС, що потребують знесення;
  • затвердили водогосподарський баланс басейну річки Рось, результати якого вже враховують у Держводагентстві при видачі дозволів на спеціальне водокористування;
  • встановили режими роботи для 1281 штучного водного об’єкта;
  • провели 102 позапланові перевірки діяльності суб’єктів господарювання на Росі на території Черкаської, Житомирської, Вінницької та Київської областей. Наклали 137 адміністративних стягнень на загальну суму 837 тис. 580 грн.

Що планують зробити?

Цьогоріч планують додати ще чотири пункти спостереження за станом вод річки Рось. Як зазначили у міністерстві, завдяки міжнародним партнерам минулого року Держводагентство отримало три мобільні лабораторії моніторингу вод, а Держекоінспекція – витратні матеріали для проведення вимірювань. Загалом у 2024 році провели майже 9 000 вимірювань якості води річки Рось.

Забруднення Росі

Як писав “18000″, за збереження екологічного стану Росі більшу частину свого життя боровся полеглий у російсько-українській війні Олег Собченко. Аеророзвідник 72-ї бригади загинув 24 січня 2023 року на Донбасі. Попрощались із ним у Корсунь-Шевченківському.

На сайті президента України свого часу була петиція про порятунок річки. Вона зібрала 26236 підписів і була підтримана президентом.

У лютому цього року в Черкаському окружному адміністративному суді тимчасово заборонили місцевому підприємству скидати речовини, що забруднюють воду, в річку Рось.

Також читайте розлогий матеріал “18000” – Рось: все тече, мало що змінюється.

Усі актуальні новини Черкас та області за сьогодні – у вайбер-каналі “18000”. Підписуйся, аби не пропустити!

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *