Процес громадських консультацій щодо реконструкції площі навколо Черкаського драматичного театру підходить до завершення. Зараз ще триває спілкування з працівниками театру, але інша інформація вже зібрана.
Про це повідомляє ініціативна група з реконструкції площі. Активісти вже обробили результати онлайн опитування користувачів площі. Через карантин провести “живе” опитування не вдалося.
Всього анкету заповнили 472 особи. Найбільш активними були жінки (майже 63%), люди віком від 36 до 60 років (54%), підприємці та їхні наймані працівники (44%).
Більша частина опитаних відвідує площу кілька разів на тиждень (38%), ще 19,5% – щодня. 43,6% до пожежі в театрі ходили туди кілька разів на рік. А майже 9% ніколи не були в театрі, але збираються туди після відкриття. Найбільше люди користуються площею вдень та ввечері. А найважливішими для них, прогнозовано, є сама будівля театру і пам’ятник Т.Г. Шевченку. Тим не менш, на третьому місці за важливістю – зелені насадження площі.
Згідно з результатами опитування, більше за все містянам не вистачає на площі лавочок для сидіння, різноманітних зелених насаджень (дерев та кущів, клумб з квітами, якісного газону), тіні, урн для сміття та освітлення.
Зупинці громадського транспорту, на думку містян, бракує креативного дизайну та тіні. Були пропозиції оздобити її малюками Данила Нарбута. Частина людей пропонує облаштувати “кишеню” для заїзду транспорту.
Найкращим мотиватором проводити більше часу на площі, на думку опитаних, стали би різноманітні культурні події – концерти, покази, вистави просто неба.
А от чого б точно не хотіли бачити на площі, то це МАФів, квіткових павільйонів та будь-яких інших торгівельних точок.
Також підбили підсумки голосування щодо долі яблуні, яка росте біля пам’ятника Шевченку. Нагадаємо, що дерево старе і хворе, майже пусте всередині. В цьому опитуванні взяло участь 375 осіб.
Більшість з них (майже 58%) висловилась, що дерево потрібно “зацементувати, полікувати та продовжувати життя якнайдовше”. 24,6% вважають, що вже зараз потрібно вирощувати поряд нове дерево, яке згодом замінить старе. І лише 12,6% хочуть, щоб дерево під час реконструкції зрізали, а на його місце посадили інше.
Детальніше з усіма результатами опитування можна ознайомитися ТУТ.
Варто зазначити, що опитування не є репрезентативним щодо населення міста, бо відображає лише думку тих користувачів площі, які зголосилися заповнити анкету.
Ініціативна група в яку, нагадуємо, входять активісти ГО “Молода Черкащина”, “Промолодь” та “CEUREN”, планує завершити дослідження до 8 травня. Наступний етап – практичний воркшоп, де всі результати будуть опрацьовані та вироблені рекомендації для технічного завдання проектанту.