У Черкасах запустили один із двох коштовних мамографів. Другий теж обіцяють скоро

Рентген апарат Черкаси пологовий

У Черкаській міській раді повідомили про старт роботи нового медичного обладнання – мамографа, що придбали та встановили у Черкаському міському пологовому будинку. Обладнання придбали пів року тому, втім запрацювало воно лише зараз.

Про це пише “18000”.

Відповідно до інформації з системи “Прозорро”, мамограф міський пологовий будинок придбав у жовтні 2023 року. З того часу оформлювали необхідні документи для введення в експлуатацію апарата. Постачальником техніки стало київське товариство “Медгарант”, якому перерахували понад 9 млн гривень. 

Аналогічний апарат придбали також і для Консультативно-діагностичної поліклініки, втім там він досі не працює, попри нібито офіційне введення в експлуатацію.

Про цю ситуацію, а також інше медичне обладнання, за яке сплатили десятки мільйонів гривень, втім, яке досі не працює, читайте у матеріалі “18000“.

Мамограф апарат у Черкасах

За словами головного лікаря міського пологового будинку Дмитра Вітренка, щороку жіночу консультацію у закладі відвідує 74 тисячі пацієнтів.

– Тут жінкам проводитимуть діагностику на новому цифровому мамографі, який дозволяє проводити обстеження з мінімальним використанням рентгенівського опромінення, а також робити біопсію. З обладнанням працюють лікар-рентгенолог і лаборант. За направленням лікаря обстеження безкоштовне, – розповів директор закладу Дмитро Вітренко.

Водночас у відповіді на інформаційний запит “18000” у Національній службі здоров’я України повідомили, що за 2023 рік у місті Черкаси послуги з мамографії, відповідно до програми медичних гарантій, отримали близько 10 тисяч пацієнток, з яких сім тисяч – у Черкаському онкологічному диспансері, а ще три тисячі – у приватній клініці “Авіцена”. Наскільки зміниться ця статистика з появою нового обладнання, місцеві чиновники відповісти не змоги:

– Усе залежить від кількості направлень і експлуатаційних особливостей кожного апарата, – говорить тимчасова очільниця черкаського департаменту охорони здоров’я Лілія Маліщук. – Наразі подібні обстеження найбільше проводять в онкоцентрі, а також приватній лікарні, крім того працює мамограф у П’ятій поліклініці і незабаром запрацює ще один у Четвертій. Будемо дивитися та вивчати статистику. 

Також читайте: Черкаські медики купують рентген апарат у кабінет, якого ще не існує.

Розслідування, моніторинг судових справ та оперативна інформація про найбільш резонансні новини Черкас. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *