У Черкасах зменшують видатки на ЗСУ через трактори й піскорозкидачі. Кажуть, для фортифікацій

Обкладинка: Зміни до бюджету Черкас

Виконавчий комітет Черкаської міської ради погодив зміни до бюджету Черкас на 2024 рік, якими розпочав процес перерозподілу коштів бюджету розвитку, а також фінансів, закладених на підтримку Збройних сил України. Так програма підтримки Збройних сил зменшилась майже удвічі, а частину коштів було переспрямовано на придбання комунальної техніки, зокрема снігоприбиральної, нібито для будівництва фортифікаційних споруд. 

Про це пише “18000”.

Відповідно до проголосованого документу, 83 млн гривень, які раніше закладали на підтримку Збройних сил України, перерозподілять на придбання комунальної техніки для п’яти комунальних підприємств, з яких найбільше може отримати КП “ЧЕЛУАШ” – 51 млн гривень. За ці гроші він зможе придбати 14 одиниць техніки, серед яких трактори для прибирання тротуарів, вантажівки зі спеціальними навісами, мінівени та інше. Майже 20 млн гривень має отримати “Черкаська служба чистоти” на придбання чотирьох одиниць техніки, серед яких екскаватор і вантажівки. Окрім того, кошти на техніку передбачені для КП “Екологія” та КП “Дирекція парків”. 

Раніше міський голова Черкас Анатолій Бондаренко неодноразово публічно заявляв про те, що парк комунальної техніки потребує оновлення та поповнення через вилучення її частини для потреб Збройних сил України. Про яку кількість вилучених одиниць техніки йдеться – невідомо.

Зі свого боку секретар міської ради Юрій Тренкін у коментарі “18000” повідомив, що вся техніка, яка має бути придбана за планами чиновників, запланована за заявками безпосередньо військових частин і погоджена з Черкаською обласною військовою адміністрацією. Її залучатимуть для будівництва фортифікаційних споруд. Також Тренкін додав, що саме військові отримають цю техніку, а не комунальники. Навіщо купувати її через комунальні підприємства – невідомо. Додамо, що підтвердження цієї інформації у Черкаській ОВА “18000” поки не отримали.

Також частину видатків, що передбачали для фінансування потреб Збройних сил України, спрямують комунальним підприємствам “Черкасиводоканал” і “Черкаситеплокомуненерго”. Йдеться про ще 80 млн гривень. За ці кошти теоретично може бути придбане обладнання для потреб Збройних сил України, втім проконтролювати ці видатки фактично неможливо. Ще у листопаді минулого року міська рада звітувала про купівлю тисячі дронів-камікадзе коштом місцевого бюджету, втім ці дрони так і не були придбані, і доля коштів, спрямованих на ці цілі – невідома. 

Водночас у проєкті ПСЕР, підтриманого виконавчим комітетом, залишаються значні видатки на асфальтування, утеплення та інші цілі, що викликало критику громадськості у 2023 році. Зокрема, проєктом документу передбачено фінансування робіт із асфальтування вулиці Гагаріна та Холодного Яру на 80 млн гривень, капітальний ремонт приміщення міської ради на 6 млн гривень, ремонт інженерних мереж Черкаської інфекційної лікарні на 20 млн гривень та утеплення фасаду Третьої міської лікарні на 10 млн гривень тощо. Загальна вартість документу нині складає понад 800 млн гривень і його у такому вигляді мають підтримати депутати міської ради або ж внести в нього зміни.

Більш детальну аналітику документу разом з коментарями місцевих політиків читайте згодом на “18000”.

Також читайте: “Цього разу без пропозицій депутатів”, – Бондаренко прокоментував затверджений ПСЕР. 

Розслідування, моніторинг судових справ та оперативна інформація про найбільш резонансні новини Черкас. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

коментарі
3 Коментарі
  1. Зміни на видатки ЗСУ,мають бути недоторканою статтею видатків.
    Бо недай Боже,прийдуть каzапи,нам вже не знадобиться та снігоприбиральна техніка.

  2. Ну а як же, так і мало бути, ні якого сумніву.

  3. Міцний тандем Бондаренко -Тренкін мають багатий досвід розбазарювання коштів. Замилили мільйони за прибирання снігу,якого не було,здається в 2021 р. Зам’яли, минулося. Продовжується теж саме. Але де ж кошти на дрони????? Це вже за гранню!

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *