У Черкаській області залишається майже 170 московських церков

Церква

Від початку повномасштабного вторгнення до Православної церкви України перейшли 38 церков Черкащини. Водночас ще залишаються московськими 168 храмів.

Таку інформацію оприлюднили на сайті Опендатабот.

Зазначають, що на початку повномасштабного вторгнення в Україні діяло 8 782 церков московського патріархату. З них лише 685 перейшли до Православної церкви України.

Пік переходів відбувся у 2023 році — тоді до ПЦУ навернулося 386 громад. Проте з грудня 2023 року до квітня 2024-го їхня кількість зросла всього на 96 церков.

Перехід до ПЦУ

Найбільше установ змінили своє релігійне спрямування у Київській області — 164, а також Хмельницькій та Вінницькій — 155 та 75 відповідно.

Водночас найбільше релігійних установ, пов’язаних із росією, на Донеччині — 683 громади, а також у Дніпропетровській і Вінницькій області — по 526 церков на кожну.

Московські церкви в Україні

Попри таку велику кількість діючих проросійських церков лише 22 з них вказують приналежність до московського патріархату у своєму найменуванні.

Також читайте: Де у Черкасах освячуватимуть великодні кошики? (перелік храмів ПЦУ).

Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *