У Каневі збирали комісію ТЕБ і НС через кашлюк у дітей

Лікар

У Канівській громаді у квітні зареєстрували чотири випадки кашлюку у дітей. У травні підтвердили ще два. 

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Канівської міської громади.

Зазначають, що минулого року в громаді не було жодного випадку захворювання. А за півтора місяці підтвердили шість випадків кашлюку. Через це 13 травня відбулося засідання комісії з питань ТЕБ та НС.

“Одна дитина повністю не вакцинована. Ще одна щеплена однією дозою вакцини, далі відмова батьків від вакцинації. Чотири дитини щеплені з порушенням графіків вакцинації, з яких двоє розпочали щеплення після шести років вакциною, яка не містить коклюшний компонент”, – поінформувала директорка Канівського ЦПМСД Наталія Горьова.

Також вона зазначила, що рівень планової вакцинації залишається недостатнім і створює загрозу виникнення спалаху та розповсюдження інфекції. Тому наголосила на вчасному щепленні.

За інформацією медиків, наприкінці квітня зареєстровано 73 дитини, батьки яких відмовляються від вакцинації. З них – дві дитини 2024 року народження, ще одна дитина 2024 року народження має тимчасовий медичний протипоказ до вакцинації.

Так, члени комісії ТЕБ та НС вирішили вжити додаткових заходів щодо:

  • організації та проведення профілактичних щеплень населення згідно з календарем щеплень і виконання планових показників;
  • зарахування дітей до закладів освіти, оздоровлення та відпочинку за існуванням медичних довідок: №086/о та № 079/о;
  • визначення вакцинального статусу дітей, які відвідують заклади освіти, оздоровлення та відпочинку в розрізі кожного конкретного закладу;
  • недопущення до очної форми навчання дітей, які без поважних причин не отримали щеплення відповідно до календаря щеплення.

Додамо, кашлюк – це захворювання дихальних шляхів, викликане бактерією. Кашлюк легко поширюється від людини до людини повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чханні. Багато дітей, які заразилися кашлюком, страждають від нападів кашлю протягом 4-8 тижнів.

Нагадаємо, що розпочався сезон правця. На Черкащині за останні 15 років відомо про 10 випадків захворювань.

Усі актуальні новини Черкас та області за сьогодні – у вайбер-каналі “18000”. Підписуйся, аби не пропустити!

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *