Розпочався сезон правця: на Черкащині відомо про 10 випадків захворювань

На Черкащині за останні 15 років зареєстровано 10 випадків захворювань на правець, серед них – вісім дорослих та одна дитина.

Про це повідомили в пресслужбі Черкаського обласного ЦКПХ.

З початку 2024 року в Україні зареєстровано два випадки захворювання на правець. Один із них виявили в 13-ої жительки Уманського району. Дівчинка не мала щеплення й отримала травму. Лікарям вдалося врятувати їй життя, але вона досі перебуває в лікарні.

За 15 років на Черкащині виявили 10 випадків захворювання на правець. Усі захворілі не мали щеплення.

Як зазначають в Черкаському обласному ЦКПХ, правець – небезпечна гостра інфекційна хвороба, яка вражає нервову систему та призводить до судом та спазмів м’язів по всьому тілу і навіть попри інтенсивне сучасне лікування може закінчитись смертю хворого.

У обласному ЦКПХ додають, що єдиний спосіб захиститися від правця – вакцинуватися. Для немовлят це потрібно робити у віці 2, 4, 6 і 18 місяців. У 6 і 16 років необхідно вакцинуватися заново. Дорослим треба ревакціонуватися з 26 і далі кожні 10 років.

Нагадаємо, що протягом останніх 20 років на Черкащині зареєстрували 53 захворювання людей на сказ. Вони всі закінчилися летально.

Оперативна інформація про Черкаси та область. Підписуйся на вайбер-канал “18000”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *