У колонії на Черкащині засуджених тримають в тісній коморі, а меддопомогу надають через решітку (ФОТО)

Моніторингова група НПМ виявила низку порушень прав засуджених, що відбувають покарання у Старобабанівській виправній колонії №92.

Про це інформують на сайті Уповноваженого з прав людини.

Так, під час моніторингу встановлено, що у колонії порушуються права засуджених на особисту безпеку. У медичній частині установи засуджені з відома медичного персоналу користуються душем, підігріваючи воду саморобним водонагрівачем, підключеним до електромережі, з порушенням правил техніки безпеки.

В установі порушуються права засуджених на повагу до їх гідності. Так, медична допомога засудженим надається через металеву решітку для забезпечення особистої безпеки медичного персоналу.

На виробничих ділянках установи порушуються правила охорони праці та техніки безпеки. Під час розпилу граніту з додаванням води засуджені працюють без засобів індивідуального захисту органів дихання.

В установі порушується права засуджених на рівність. Зокрема, 6 спальних місць для осіб, яких “відторгнула” основна маса засуджених, були розміщені у непристосованому для цього приміщенні комори  розміром 7 м2, де відсутнє належне природнє освітлення, вентиляція та вільний особистий простір.

Монітори виявили, що порушена технологія приготування їжі, а також належним чином не проводяться заходи з дератизації.

Непоодинокі випадки порушення трудових прав засуджених (права на гідні умови праці, її належну оплату тощо). Встановлено, що кочегарами котелень гуртожитків для засуджених працюють засуджені, з якими не було укладено відповідні трудові договори або договори цивільно-правового характеру. Заробітна плата за виконану роботу засудженим-кочегарам упродовж  опалювального сезону 2018 – 2019 року не нараховувалась. Навчання з користування котловим обладнанням та інструктаж з техніки безпеки не проводились. Самі твердопаливні котли не сертифіковані та використовуються з порушенням правил техніки пожежної безпеки.

Не забезпечуються права осіб з особливими потребами. В установі утримується 33 засуджених з інвалідністю, у тому числі близько 20 осіб, які мають проблеми з опорно-руховим апаратом. Через відсутність візків іншим засудженим доводиться  носити зазначених осіб на руках.

В одній  з камер дисциплінарного ізолятора виявлено надмірну вологість через затікання атмосферних опадів з даху. Також неможливо належним чином проводити навчання засуджених в загальноосвітньому закладі через руйнування частини даху школи.

Засуджені мають обмежений доступ до правової допомоги та правової літератури. Жоден з опитаних засуджених не був поінформований, що в установі надається вторинна правова допомога представниками регіональних центрів з надання БВПД.

В установі належним чином не проводиться прийом засуджених з особистих питань. Зокрема, засуджені скаржились моніторам, що їх звернення про надання можливості потрапити на прийом до керівництва установи  ігноруються або знищуються молодшими інспекторами ДІЗО/ПКТ.

За результатом моніторингового візиту до Міністерства юстиції України буде спрямований відповідний звіт із зазначенням виявлених порушень прав засуджених та наданням практичних рекомендацій щодо їх усунення.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

1 Коментар

  1. они получают, то на что заслужили, отбыв срок в таких условиях хорошо подумают прежде чем нарушать закон, что касается условий работы у нас пол страны работает не в лучших

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.