У Вищій раді правосуддя зупинили розгляд справи судді, який на смерть збив нацгвардійця з Черкащини

Олексій Тандир

Фото: Судова влада України

Друга дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя 31 січня зупинила розгляд справи проти судді Олексія Тандира, якого звинувачують у смертельній ДТП на блокпості. Тоді загинув нацгвардієць із Черкащини.

Про це пише “Громадське” та інформують на фейсбук-сторінці Київської міської прокуратури.

За словами члена ВРП Віталія Саліхова, він висунув пропозицію зупинити розгляд дисциплінарної скарги через те, що не встигає скласти висновок за справою. Зокрема, він запитував інформацію в прокуратури, але довго її не отримував. Окрім того, він заявив, що наступного тижня йде у відпустку.

Закон передбачає, що на складення вироку є 30 днів. Оскільки скаргу відкрили 10 січня, то висновок треба передати на розгляд до 10 лютого.

“Наразі у мене відсутня будь-яка інформація, яка б давала мені реальну можливість скласти такий висновок, окрім заяви та характеристики на суддю Тандира”, — заявив Саліхов.

Водночас у Київській міській прокуратурі поінформували, що лист Віталія Саліхова надійшов до них 17 січня 2024 року, на який за вісім днів член ВРП отримав відповідь.

“У листі він просив надати копію обвинувального акту щодо судді Олексія Тандира та письмовий дозвіл на розголошення даних досудового розслідування. На цей лист Київська міська прокуратура 25 січня 2024 року надіслала завірені копії обвинувального акту, копію реєстру матеріалів розслідування та дозвіл на розголошення відомостей досудового розслідування, тобто усі запитувані матеріали”, – йдеться в повідомленні прокуратури.

Попри це член ВРП заявив, що все одно поки не може скласти висновок, адже зміст отриманих матеріалів йому невідомий.

“Щоб визначитися з обсягом доказів свідків, мені потрібен час”, — пояснив Саліхов.

Член ВРП заявив, що зупинення розгляду допоможе “зробити всі умови, щоб обʼєктивно розібратися з дисциплінарною скаргою, а не для того, щоб усунути від відповідальності” суддю Тандира.

“Ця справа стосується суспільного інтересу і резонансу, вона також належить до (справ – ред.), які мають розглядатися пріоритетно. Також інформація у цій скарзі може бути підставою для звільнення судді. […] Я вважаю, що розгляд цієї справи не потрібно зупиняти”, — наголосила авторка скарги на Тандира Єлизавета Караченцева.

Троє з п’яти членів палати підтримали безстрокову зупинку розгляду дисциплінарної справи. Рішення ухвалили на період, необхідний для отримання запитуваної інформації.

Нагадаємо, Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування щодо судді Олексія Тандира, який у ніч проти 26 травня на блокпості збив військового Нацгвардії Вадима Бондаренка. Він родом із Тального.

Під час судових засідань стало відомо, що суддя Тандир для експертизи замість сечі здав на аналіз воду й слину. Це затягнуло проведення аналізу. Раніше ж повідомляли, що експертиза підтвердила нетверезість судді під час ДТП.

15 грудня стало відомо, що Олексій Тандир переоформив майно на дружину і розлучився з нею. Фактично він позбувся майна, про арешт якого просила родина загиблого нацгвардійця.

До 17 лютого суддя має перебувати в СІЗО.

Розслідування, моніторинг судових справ та оперативна інформація про найбільш резонансні новини Черкас. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
2 Коментарі
  1. А судді хто? Все ті ж самі, виховані і виплекані на хабарях.

  2. Скоро випустять під зобов’ язання.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *