Завершення реконструкції згорілого Черкаського драмтеатру вкотре переноситься. Замість раніше запланованого дедлайну на кінець минулого-початок цього року, роботи затягнуться, як мінімум, ще на рік.

Облдержадміністрація провела черговий тендер на роботи з ліквідації наслідків пожежі, що трапилася ще влітку 2015-го року.

Таким чином на сьогодні загальна вартість реконструкції будівлі в центрі обласного центру перевалила за 100 мільйонів гривень. Всі кошти йдуть одному підряднику.

У кінці минулого року департамент містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської ОДА провів черговий тендер на реконструкцію драматичного театру.

На аукціон подалися два учасники – «ПМ-Арсенал» та ТОВ СК «Рестал». За інформацією порталу Dozorro, ці товариства є одне для одного найбільш частими конкурентами на торгах.

Дешевшу пропозицію подав «ПМ-Арсенал», із яким було укладено договір 10 грудня. Вартість робіт оцінена у 47,28 мільйонів гривень. Підрядник зобов’язаний завершити реконструкцію до кінця цього року.

Техзавданням передбачено проведення низки залишкових робіт: реконструкція каналізації, вентиляції, протипожежної системи, освітлення тощо.

Обсяг фінансування на 2018 рік був передбачений у розмірі 17,14 млн грн (10,77 з них – це кошти ДФРР), у 2019 планують виконати  робіт на 30,14 млн грн при умові наявності відповідних державних призначень. У грудні товариство отримало аванс у розмірі 17 мільйонів гривень.

Зазначимо, що це вже не перший багатомільйонний тендер на реконструкцію драмтеатру. При цьому всі підряди на ліквідацію наслідків пожежі в театрі незмінно виграє одне підприємство.

У серпні 2017 року було проведено тендер на реконструкцію обласного драмтеатру. Згідно з договором, вартість якого склала 50,37 мільйона гривень, «ПМ-Арсенал» зобов’язувався виконати необхідні роботи до кінця 2018 року. Кошти за договором були перераховані, починаючи із вересня того року.

Сума фінансування на 2017 рік склала 41,52 мільйони (з них 26,63 – кошти ДФРР), на 2018-й – 8,85 млн (7,72 млн грн – кошти ДФРР).

***

Нагадаємо, пожежа в Черкаському драмтеатрі трапилася 1 липня 2015 року. На сьогодні її причини досі не встановлені. Загорання завдало будівлі в центрі міста серйозних руйнувань.

Фото Сергія Єфімова

При цьому реконструкція театру планувалася ще до пожежі і мала бути приурочена до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. У серпні 2013 року департамент капбудівництва облдержадміністрації провів тендер на відповідні роботи, що мали фінішувати в кінці року. Договір на 15,5 мільйонів гривень було укладено із все тим же ПМ «Арсенал». Проте через брак фінансування реконструкція так і не відбулася.

Спроба номер два сталася уже після пожежі. У грудні 2015 року через переговорну процедуру було укладено договір на 16 мільйонів гривень із ПМ «Арсенал».

28 грудня 2015-го підрядник отримав від замовника 3,4 мільйони гривень, з яких, правда, вдалося освоїти лише півмільйона. Впродовж серпня-вересня 2016-го року на рахунки товариства було перераховано близько 5,5 мільйонів гривень.

Результат пошуку зображень за запитом "драмтеатр черкаси"

Театр після пожежі

У грудні 2016-го року облдержадміністрація знову через переговорну процедуру уклала з «ПМ-Арсенал» договір на 6,09 млн грн на проведення першочергових аварійно-відбудовних робіт.

***

ТОВ «ПМ-Арсенал» прописане в селі Червона Слобода. Кінцевим бенефіціаром товариства є екс-правоохоронець Владислав Мамчур.  З підприємством загалом укладено 45 угод на 196 мільйонів гривень. При цьому відразу 185 мільйонів – це підряди від Черкаської ОДА. Окрім довгограючої реконструкції драмтеатру, «ПМ-Арсенал» реконструює будівлю ОСДЮСШОР за 57 мільйонів гривень, а також виграв два тендери на будівництво сільських амбулаторій.

За інформацією порталу Dozorro, ТОВ «ПМ-Арсенал» є найпопулярнішим постачальником для департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської обласної державної адміністрації.

***

Артур Чемирис, активіст Dozorro-спільноти:

“Проект реконструкції театру перетворився у класичний “довгобуд”, який є неодмінним атрибутом будь-якої влади. У кожного поважного управлінця має бути об’єкт, ремонт якого можна лише розпочати, а завершити неможливо. Так і тут. Плани реконструкції театру і перетворення об’єкту в довгобуд виникли ще до пожежі, проте після перемоги Майдану від таких намірів відмовились і навіть підозрювали “невстановлених” посадових осіб Обласної адміністрації в злочинних намірах на розкрадання коштів. Проте вже скоро, як ми бачимо, все стало на свої місця. На жаль, неможливо навіть спрогнозувати дати завершення робіт. Посадових осіб, що три роки називали якісь конкретні терміни, вже немає на робочих місцях, їх наступники ще не призначені і поки вони “розберуться” у цій справі пройде далеко не один місяць.

коментарі
1 Коментар
  1. В Черкаської обласної державної адміністрації після закінчення міліонів довгобуд закінчить прокуратура, якщо влада не поміняється

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини