Усередині липня почнуть діяти нові правила перетину кордону

Кордон Україна

Із 17 липня чоловіки від 18 до 60 років при перетині кордонну повинні мати військово-обліковий документ.

Про це повідомив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко, пише “Укрінформ”.

16 липня 2024 року спливає встановлений Законом України № 3633-IX двомісячний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані.

– Враховуючи це, починаючи з 00:00 годин 17 липня прикордонники при перетинанні державного кордону України на виїзд перевірятимуть в усіх громадян України чоловічої статі від 18 до 60 років військово-облікові документи. У разі відсутності документа прикордонники відмовлятимуть у перетині державного кордону на виїзд з України, – сказав Андрій Демченко.

Речник додав, що також підставою відмови буде статус “у розшуку” в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів. У таких випадках на місце викликатимуть поліцейських.

– Окремо нагадаємо, що громадяни України чоловічої статі від 18 до 60 років, які мають відстрочку від призову чи зняті з військового обліку за станом здоров’я, мають право на перетин кордону за наявності інформації у військово-облікових документах про отримання такої відстрочки (виключення з військового обліку) або довідки за формою, визначеною у додатку 6 до вищезазначеного Порядку. З метою уникнення будь-яких непорозумінь при перетині кордону просимо громадян врахувати цю інформацію, – додав речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.

Як писав “18000”, протягом 60 днів з дня набрання чинності закону про мобілізацію, всі військовозобов’язані мають оновити свої облікові дані. Це можна зробити в територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, ЦНАПі або застосунку “Резерв+”.

За несвоєчасне уточнення облікових даних передбачена адміністративна відповідальність. Розмір штрафу нещодавно був значно підвищений — під час дії воєнного стану він становить від 17 до 25,5 тисяч гривень.

Знайомся ближче з командою “18000” – підписуйся на інстаграм @18000_team

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *