В управлінні культури прокоментували небажання у Кам’янці демонтувати Пушкіна

Пам'ятник Пушкіну у Кам'янці облили фарбою

Фото: Кам’янград. У Кам’янці невідомі облили пам’ятник Пушкіну фарбою

В управлінні культури Черкаської ОВА наполягають на перенесенні пам’ятника Пушкіну на територію місцевого історико-культурного заповідника. Втім у міській раді Кам’янки проти цього, а невідомі вкотре облили об’єкт фарбою.

Про це в коментарі “18000” розповів начальник управління охорони культурної спадщини Черкаської ОВА Олександр Шабатін.

Рішення Міністерства культури України

На початку листопада 2024 року Мінкультури офіційно дозволило демонтувати пам’ятники Петру Чайковському, Пушкіну, декабристам і стелу декабристів. Раніше ці об’єкти були занесені до реєстру культурної спадщини.

Втім досі Пушкін й інші пам’ятки в Кам’янці залишаються на своєму місці. 9 грудня невідомі вкотре облили пам’ятник російському поету червоною фарбою.

Позиція міської ради Кам’янки

Міський голова Кам’янки Володимир Тірон у коментарі “Суспільному” зазначив, що обговорював демонтаж скульптури з депутатами під час сесії.

“Депутати проти того, щоб щось сьогодні зносити. І я підтримую їх. Краще буде загородити, але рушить, розламувати – це неправильно. Створювати потрібно нову історію і люди розберуться, куди треба йти. Прибрати та зробити розвалини, не створивши нічого – це дорога в нікуди”, – зазначив Володимир Тірон у коментарі “Суспільному”.

Він також додав, що більшість мешканців Кам’янки проти руйнування пам’ятника Пушкіну.

Що говорять в управлінні культури Черкаської ОВА

Начальник управління охорони культурної спадщини Черкаської ОВА Олександр Шабатін у коментарі “18000” зауважив, що наполягає на перенесенні пам’ятника в інше місце, втім у міській раді не погоджуються з цим.

– Я переконаний, що перенесення необхідне, причому всіх об’єктів. Ми бачимо постійні вандальні дії, які вчиняють над пам’ятником. Тож, якщо мер так хвилюється за об’єкти, то це ще одна причина перенести. Втім органи місцевого самоврядування категорично наполягають на тому, що його (пам’ятник Пушкіну – ред.) треба залишити на місці. І я постійно запитую в них, як довго це буде тривати?, – розповів Олександр Шабатін.

Начальник управління культурної спадщини додав, що Кам’янський історико-культурний заповідник запропонував кілька локацій на території, де пам’ятники можна буде охороняти та сформувати тематичну експозицію.

Життя Пушкіна та Чайковського у Кам’янці

Нагадаємо, що на початку 19 століття в Кам’янці діяло Південне товариство декабристів. Сюди приїжджав і Олександр Пушкін. Також упродовж майже 30 років до Кам’янки в гості до сестри приїжджав композитор Петро Чайковський, який написав тут оперу “Євгеній Онєгін”.

Читайте також. Замковий узвіз у Черкасах: хто і як відкрив портал до забудови.

Важливі новини про ситуацію в Черкасах та країні. Без маніпуляцій та неперевіреної інформації. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

коментарі
3 Коментарі
  1. Пушкін не прославляв пУТІНА і більшовиків. Чайковський також не прославляв великороссійський шовінізм. Ми ж не нацисти, які в 1933 р. в Берліні спалювали книги, в т.ч. наукові роботи Зігмунда Фрейда та Енштейна. Чи може все таки щось нацистське в нас є?

  2. Місцеві не розуміють, що пам’ятник Пушкіну це маркер Росії “це наше, ми тут”.

  3. У Чайковського є кілька творів, присвячених Україні (один з них 1 концерт для фортепіано з оркестром), та й за походженням він українець. Але він свідомо обрав московщину, тож він нам уже не потрібен, і тим паче шовініст Пушкін.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *