Вартість олії зросла до 64 гривень: ситуація з цінами в Черкаській області

Фото: Agro.news

В Україні й на Черкащині, зокрема, зростають ціни на олію. Виробники кажуть, що такої ціни не було за всі роки незалежності.

Про це йдеться у крайньому випуску газети “Вечірні Черкаси”.

– Вчора пішов у супермаркет. Купив олію “Чумак” 0,9 літра за 64 гривні 49 копійок. Не повірив, що таке може бути. Минулого року така олія коштувала 25 гривень. А це подорожчала в 2,5 рази, – обурюється мешканець обласного центру Олександр Меленчук.

Житель Тального Микола Бойко купив олію на місцевому базарі.

– Купляю в одного й того ж місцевого виробника. Якось звик уже, що пляшка олії місткістю 0,88 літра коштує 28 гривень. А це приходжу на маленький базар поблизу міської ради й купую олію. Бабка, яка постійно торгує, називає ціну – 50 гривень, – здивовано розповів Микола Бойко.

Місцевий виробник Олег, прізвище не вказує з власних міркувань, каже, що не пам’ятає таких цін за всі роки незалежності України.

– Україна займає перше місце в Європі за вирощуванням соняшника. Але ціна насіння соняшника досягла космічних висот. За тонну насіння олію продають по 64 гривні. Літня посуха та попит за кордоном довели
до катастрофи з цінами, зараз просять 25 тисяч гривень, – розповів виробник.

Він додає, що з тонни соняшника має 32% олії. Нині продає олію по 48 гривень за літр.

– Маю 15 тисяч гривень плюс 5 тисяч на макусі. Загалом виходить 20 тисяч. А ще ж треба людям зарплату заплатити. А ціна насіння – 25 тисяч. Фактично, відпускна ціна літри олії має бути 55-57 гривень. Дешевше зупинити все й нічого не робити, – пояснив місцевий виробник Олег.

Із ним погоджується Борис Бурлай із ТОВ “Соната Ойл” із села Михайлівка, що на Кам’янщині.

– Ціни на сировину почали рости в січні. Причина – неврожай соняшника минулого року, – пояснив чоловік.

Житель села Чижівка Звенигородського району Василь Курдус стверджує, що минулого року не вродив соняшник.

– Валовий урожай був менший від позаторішнього на 1,4 мільйони тонн. Плюс додався шалений попит на зовнішньому ринку. Всі кинулися експортувати, бо вигідно. Зараз дорожчає не тільки олія. За кордоном
дуже гарну ціну дають на пшеницю, тому хліб теж зросте в ціні, – додав пан Василь.

Він бачить причину в зміні клімату.

– Минулого року була дуже посушлива друга половина літа й осінь. У нас втратили до 50% врожаю соняшника, а на півдні поля стояли нескошеними, бо невигідно було заганяти техніку. Все вигоріло. Цього року опадів ніби в межах норми, але повені й болота не було – земля була не мерзла, вся волога пішла в нижні шари ґрунту. Влада повинна зайнятися насадженням лісів і посадок. Садити дерева треба по ярах, всюди, де тільки можна. Бо може статися, що невдовзі опинимося за кілька кроків від катастрофи й голоду, – застеріг Василь Курдус.

У 2019 році Україна очолила десятку країн із валового збору насіння соняшнику. Ми мали 14,5 мільйони тонн, Росія – 13, Європейський союз – 9,8 мільйонів.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі

    коментарі
    4 Коментарі
    1. От хочу спитати: якого біса експортувати майже весь урожай за бугор, коли ” Минулого року була дуже посушлива друга половина літа й осінь. У нас втратили до 50% врожаю соняшника, а на півдні поля стояли нескошеними, бо невигідно було заганяти техніку. Все вигоріло”??? Тепер, коли левову частку вивезли, собі залишили мізер, тепер НАМ назначили ціну у 64 гривні? Я розумію так: якщо неврожай, треба спочатку задовільнити свої потреби за адекватну ціну, а потім решту вивозити за бугор. А то я у січні купувала олію за 32 грн./пляшку, а вже у березні – по 64 грн. Це вважаєтося нормою для держави? Якийсь бардак коїться, наче і немає людей, що взмозі не допускати отакий “беспредел”!

      1. Шоб прродать за бугром, а наши люди богатые, купят и по 64.
        К пенсиям еще по 10 грн накинут и норм

    2. В Январе этого года Олия ещё была 30-35грн и уродила? А за месяц уже неурожай? Бред..Решили дружно бабло больше с людей здереть

      1. А ви помітили, що геть на усе у нас починає дорожчати весною, а пояснюють нам (наче мидурні), що, виявляється, влітку була несприятлива погода, а восени зібрали малий урожай. Хоча, про кількість урожаю не казали ні восени, ні взимку. Але, не дивлячись на “малий урожай”, замість того, щоб забезпечити на 100% своїх людей, наші “аграрії” продають його за кордон, а коли залишаються “крихти” – піднімають нам ціни. Але дивуватися нічому. Ця схема “в роботі” не один рік. Ми завжди будемо ЇМ компенсувати всі неврожаї…

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *