Водоканали закликають НКРЕКП підвищити тарифи з 1 липня

Українські підприємства, які надають послуги із централізованого водопостачання та водовідведення, закликають регулятора підвищити на 33 % тариф вже з 1 липня.

Про це повідомив президент асоціації “Укрводоканалекологія” Дмитро Новицький, пише Укрінформ.

– Ще літом минулого року ми подали розрахунки наших тарифів, які мали б діяти у 2023 році. Регулятор їх погодив. Ми очікували, що НКРЕКП ухвалить рішення про їхнє встановлення ще у грудні. Нас переконували, що питання щодо підвищення тарифів буде розглянуте після завершення опалювального сезону, потім перенесли розгляд на 1 травня, потім – на 1 червня. Відтак, сьогодні вже 15 червня, а ми навіть не бачимо перспективи розгляду цього питання. А разом із тим – вирішення питання щодо визначення джерел фінансування цілої галузі, – наголосив Новицький.

За його інформацією, збитки водопровідної галузі у 2022 році становили 4,4 млрд грн. З початку цього року – вже 3,4 млрд грн.

Новицький нагадав, що тарифи на комунальні послуги суб’єктів природних монополій, якими є водоканали в Україні, та суб’єктів споживання на суміжних ринках повинні забезпечувати відшкодування всіх економічно обґрунтованих планових витрат на виробництво. Коли встановлення тарифів на комунальні послуги, нижчих за розмір економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, не допускається і може бути оскаржено в суді.

– Але ми всі прекрасно розуміємо, що в суді наші питання можуть вирішуватися роками, а нам треба працювати зараз. І надавати визначені законодавством послуги відповідної якості. Ніхто не змінив вимоги щодо, наприклад, показників якості питної води з урахуванням реалій воєнного часу. А ці показники залежать від реагентів, які водоканали змушені зараз купувати за кордоном і їхня вартість відповідно збільшилася, – наголосив представник профільної асоціації.

Він також зазначив, що за останні 10 років мінімальна заробітна плата збільшилася в Україні у 5,5 рази, вартість електроенергії – у 5,2 рази, опалення – у 4 рази, вартість коагулянтів зросла у 5,3 рази. Тоді як тарифи на воду, за словами Новицького, за цей час збільшилися від 2,9 до 4 раз.

– 27 грудня 2022 року НКРЕКП погодила надані водоканалами розрахунки про підвищення в середньому на 33% тарифів на їхні послуги. Тоді ще була врахована вартість реагентів та електроенергії на кінець року. Зараз ця вартість, на жаль, змінилася. Але ми закликаємо регулятора ухвалити рішення щодо встановлення нових тарифів на воду з 1 липня хоча б за тими розрахунками, аби система водозабезпечення могла функціонувати, – наголосив Новицький.

Як писав “18000“, із червня цього року вартість центрального водопостачання в Черкасах мала зрости до 17,35 за куб м. Водовідведення також мало здорожчати до 14,29 грн за куб. м.

Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
3 Коментарі
  1. вони вже нажеруться.

    1. Допоки все це не націоналізується.

  2. Так ви вже на початку 2022 підняли тариф з 9,70 до 13,89 про які 5 років мова. Ви задовбали вже цими підняттями бо заробітна плата і пенсія на тому ж рівні. Грошей більше хочете так не вийде або борги будуть зростати або лічильник поставлять і будуть дуже економити. Немає у людей грошей. Не у всіх рідні на фронті , живуть на пенсії та мінімалки.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *