Хвиля замінувань у Черкасах. Прокуратура розповіла про хід справ

Упродовж 2019 року й до сьогодні до правоохоронців надійшло 45 повідомлень про замінування в Черкасах. Вони виявилися неправдивими. Нині тривають досудові розслідування.  

Про це повідомляє пресслужба прокуратури Черкаської області.

Як писав 18000, повідомлення про замінування почали надходити до правоохоронців у травні. Кожного разу про замінування інформували електронним листом, що надходив у поліцію. Окрім того, також був випадок телефонного повідомлення про “мінування” поліції та магазину “Кооператор”. Жінку, що телефонувала, було затримано.

Так, до поліції надходили неправдиві повідомлення про замінування торгових центрів, ресторанів, навчальних закладів, лікарень та пологових будинків.

За вказаними фактами було розпочато досудове розслідування в кримінальному провадженні за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 258 (терористичний акт) та ч. 1 ст. 259 (завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху) Кримінального кодексу України.

Установлено, що погрози надходили на електронну пошту “Прозорість” ГУНП в Черкаській області та викладалися в електронних листах невстановленою особою. За результатами перевірок, викладені в зверненнях погрози про вибухи не підтвердилися.

Нині досудове розслідування триває.

Також вироком Соснівського районного суду місцевого жителя, який 29 червня неправдиво повідомив про замінування Черкаського залізничного вокзалу, визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 259 КК України. Йому призначено покарання у вигляді 4 років позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК України чоловіка було звільнено від відбування покарання з випробуванням на 2 роки.

Аналогічне покарання Придніпровський райсуд призначив  черкащанину, який 12 серпня завідомо неправдиво повідомив про замінування будинку по вул. Гоголя, 315 у Черкасах.

Нагадаємо, 17 травня 2019 року було повідомлено про замінування 13 об’єктів, 21 травня надійшла інформація про 30 будівель, 24 травня – знову про 30 об’єктів, 3 червня – понад 20 об’єктів7 червня – понад 30 об’єктів10 червня – надійшла інформація про 7 об’єктів. Повідомляли про замінування й 18 та 19 червня29 червня надійшла інформація про “замінування” залізничного вокзалу. Тоді “мінера” було затримано. Повідомлення про замінування надходило до правоохоронців 1 липня. Наступного дня – 2 липня – інформували про “замінування” 85 об’єктів. Про “замінування” десятків об’єктів повідомляли і 8 липня.

Останнього разу повідомлення про замінування надійшло до мерії 25 жовтня. Йшлося про замінування 85 об’єктів.

У Національній поліції стверджують, що більшість повідомлень про “замінування” у Черкасах та інших містах України надходили з поштової адреси товариства, зареєстрованого в Російській Федерації.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Останні новини