“Кількість пожеж вдалося зменшити вдвічі”: як працюють на Черкащині добровільні пожежні команди

займання сухої рослинності в області

Добровільна пожежна команда з Благодатного, що на Золотоніщині, менше ніж за рік ліквідувала більше 50 пожеж.

Про це розповів помічник начальника ГУ ДСНС у Черкаській області з питань функціонування місцевої та добровільної пожежної охорони Костянтин Проценко, пише “18000”.

За його словами, добровільна команда також виїжджала на ліквідацію наслідків ДТП, має досвід у наданні медичної допомоги.

– Кількість пожеж за той час, який вони існують, вдалося зменшити вдвічі, – зауважив помічник начальника ГУ ДСНС у Черкаській області.

Також Проценко відзначив добровільну пожежну команду з села Бузівка на Жашківщині. Вони реагують на виклик впродовж п’яти хвилин. У Буках, що в Зенигородському районі, є жіноча пожежна команда, яка проводить активну профілактичну роботу.

– Хочу відзначити Буки. Це осередок, де розвивається кілька напрямків пожежної охорони: вже існує добровільна пожежна команда і пожежна дружина, а також наразі створюють місцеву пожежну команду, – розповів Костянтин Проценко.

За його словами, в області працюють над тим, щоб залучати більшу кількість добровольців до пожежної охорони.

– До деяких населених пунктів нам потрібно 40-50 хвилин, щоб доїхати. Там за цей час нічого не залишиться. Людина має отримати допомогу за перші 10 хвилин, далі шанси її врятувати зменшуються, – розповів помічник начальника ГУ ДСНС у Черкаській області.

Він додав, що підрозділи пожежної охорони створюють самі громади, вони визначають підрозділ: це буде місцева чи добровільна пожежна команда. Люди, яких відібрали, проходять навчання, медичну підготовку, отримують устаткування.

Добровольці не лише виїжджають на пожежі, а також можуть працювати над ліквідацією ДТП, стихійних лих, можуть витягувати автомобілі з заметів, розчищати дороги, надавати медичну допомогу. Пожежні дружини можуть проводити рейди спільно з дружинами юних пожежних-рятувальників.

Нагадаємо, у Черкаській області працює 43 підрозділи добровільної пожежної охорони.

Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *