Які комунальні тарифи діятимуть у Черкасах у 2024 році?

тарифи-черкаси-18000-2024

Із початком нового року черкасці стали цікавитися, чи зміниться вартість послуг у платіжках за електроенергію, воду, опалення, газ тощо. “18000” дізнався, які нині діють тарифи на комунальні послуги в Черкасах.

Тариф на воду

Як повідомили “18000” у пресслужбі “Черкасиводоканалу”, поки вартість послуг на централізоване водопостачання та водовідведення залишається незмінною. Тариф Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, планувала змінити двічі з початку вторгнення, проте цього не відбулося. Нині діє та вартість за послугу, яка була чинною до 24 лютого 2022 року.

Тариф за централізоване водопостачання:
 • споживачам, які є суб’єктами господарювання – 6,504 грн/1 м3 (з ПДВ);
 • споживачам, які не є суб’єктами господарювання – 13,848 грн/1 м3 (з ПДВ).
Тариф за централізоване водовідведення:
 • споживачам, які є суб’єктами господарювання – 7,908 грн/1 м3 (з ПДВ);
 • споживачам, які не є суб’єктами господарюванн – 13,8 грн/1 м3 (з ПДВ).

Чи відбудеться зміна тарифу упродовж року – невідомо. Вартість послуг затверджує НКРЕКП. 

Тариф на гарячу воду та опалення 

Актуальною залишається нинішня вартість послуг за централізоване постачання гарячої води та теплової енергії. Інформацію виданню підтвердила директорка департаменту економіки та розвитку Черкаської міської ради Ірина Удод. Вона зауважила, що нині підвищення тарифів для населення не планують. 

Тариф за гаряче водопостачання для населення:
 • для ПРАТ “Черкаське хімволокно” – 77,72 грн/м.куб;
 • для КПТМ “Черкаситеплокомуненерго” – 85,22 грн/м.куб.
Тариф за опалення для населення:
 • для ПРАТ “Черкаське хімволокно” -1407,85 грн/Гкал;
 • для КПТМ “Черкаситеплокомуненерго” – 1506,02 грн/Гкал.

Тариф на електроенергію 

У новому році для черкасців продовжить діяти тариф, затверджений постановою Кабінету Міністрів. Він став чинним із 1 червня 2023 року. Як розповів “18000” начальник відділу з роботи з побутовими споживачами Микола Косточка, вартість послуги за надання електричної енергії становила 2,64 грн за 1 кВт.год

– Варто зауважити, що тариф для населення встановлюється Кабміном максимально доступним і він не відповідає ринковій вартості. Так, наприклад, середня ціна за 1 кВт.год у грудні з урахуванням послуг передачі, розподілу і постачання складала приблизно 7,63 грн. Тобто нині побутові споживачі платять майже в три рази менше від реальної вартості електричної енергії, – пояснив Микола Косточка. 

Тариф на газ

За послуги розподілу природного газу черкасці нині сплачують 0,57 грн за один метр кубічний у місяць без урахування ПДВ та 0,684 грн з ПДВ. У пресслужбі Черкаської філії “Газорозподільних мереж України” виданню пояснили, що тариф встановлено згідно з постановою НКРЕКП.

– Для кожної ліцензійної території окремо розраховується тариф, згідно з методикою, затвердженою НКРЕКП. Він залишатиметься незмінним, зокрема і для споживачів новоутворених філій, на час дії воєнного стану та шести місяців після місяця, у якому воєнний стан буде припинено або скасовано, – пояснили в пресслужбі Черкаської філії Газмереж. 

Як писав “18000”, із грудня 2023 року послуги з розподілу природного газу, експлуатації систем газопостачання здійснює на Черкащині ТОВ “Газорозподільні мережі України”. Раніше ж ці послуги надавало АТ “Черкасигаз”.

Тариф на вивезення сміття 

У “Черкаській службі чистоти” розповіли, що чинними залишаються тарифи, що діяли й минулого року. Поки їх змінювати не планують:

 • для населення багатоповерхових будинків – 36,88 грн в місяць із ПДВ з однієї зареєстрованої особи чи тієї, що проживає в квартирі;
 • для населення приватного сектора – 46,20 грн в місяць з ПДВ з однієї зареєстрованої особи чи тієї, що проживає в будинку; 
 • для бюджетних організацій та інших споживачів – 232,92 грн / м3 з ПДВ.

Проте, за словами заступника директора служби Олександра Савенка, на зміну вартості послуги може вплинути, наприклад, значне здорожчання паливних матеріалів. У такому випадку затверджувати новий тариф будуть члени виконавчого комітету Черкаської міської ради. 

Тариф на вивезення великогабаритного сміття 

Цю послугу в місті надає управлінська компанія “Нова якість “Благоустрій”. Як розповіли “18000” в пресслужбі компанії, у 2024 році тариф на вивезення великогабаритних і ремонтних відходів не збільшуватимуть. Упродовж п’яти років і нині він складає 13,2 грн з особи щомісяця.

Водночас у коментарі виданню директор департаменту дорожньо-транспортної інфраструктури та екології Черкаської міської ради Сергій Отрешко зазначив, що в місті існує одна юридична особа, яка може надсилати жителям Черкас рахунки за вивезення відходів.

– Рішенням міської ради Черкаську службу чистоти згідно з новою редакцією закону про управління відходами визнано адміністратором управління відходами, а тому адміністратор – це єдина юридична особа, яка має право виставляти мешканцям рахунки за будь-які операції з управління відходами, – пояснив Сергій Отрешко. 

Про діяльність “Нової якості” в місті та реакцію місцевої влади на це можна прочитати у матеріалі “18000”. 

Також додамо, що з 29 грудня 2023 року на українців, які мають заборгованість за комунальні послуги, знову можуть накладати штраф і пеню. Раніше ж, з першого дня повномасштабного вторгнення, діяла заборона на припинення надання житлово-комунальних послуг населенню в разі їхньої несплати.  

Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

коментарі
1 Коментар
 1. Триньдёж..у Карася гар.вода 92,25грн/куб

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *