Є рішення суду: у московської церкви в центрі Черкас мають вилучити частину землі

Суд задовольнив позов Черкаської міської ради до УПЦ щодо вилучення частини земельної ділянки в центрі міста для створення парку.

Про це йдеться в рішенні Черкаського окружного адміністративного суду.

Згідно з матеріалами суду, міська рада звернулася з позовом до Черкаської єпархії Української православної церкви, в якому просила суд ухвалити рішення про вилучення із земельної ділянки, загальною площею 12,0560 га по вул. Надпільній, 212, що перебуває у постійному користуванні УПЦ, частину земельної ділянки у 8,7291 га для суспільних потреб.

У обґрунтуванні зазначається, що цю територію планують привести у належний стан для створення тут міського парку.

Представники УПЦ не надали добровільної згоди на вилучення ділянки, також вони зазначили, що прибирають листя, висаджують дерева та кущі.

Суд встановив, що на ділянці у 8,7 га, яку просить вилучити міська рада, не розміщено будівель та споруд УПЦ. А тому її вилучення для створення міського парку, який передбачений тут містобудівною документацією, не суперечить нормам земельного законодавства.

При цьому ділянка у 3,1 га, де розміщено будівлі і споруди церковників, залишається у користуванні релігійної громади.

У підсумку суд повністю задовольнив позов міської ради і вирішив вилучити земельну ділянку, припинивши УПЦ право постійного користування.

Наразі рішення ще не набрало законної сили, УПЦ може оскаржити його в апеляції.

Хронологія
  • 29 вересня минулого року депутати Черкаської міськради підтримали вилучення землі у московських попів.
  • Водночас міський голова Анатолій Бондаренко та частина його найближчого політичного оточення це рішення не підтримали. Вже після засідання сесії мер міста назвав рішення “політичним”.
  • Далі позов до суду з метою повернення земельної ділянки з боку Черкаської міської ради підписав не міський голова Черкас, а секретар міської ради Юрій Тренкін.
  • 3 квітня цього року Черкаський окружний адмінсуд повернув мерії заяву разом із доданими до неї матеріалами, бо юристи мерії помилилися у прізвищі секретаря.
  • 14 червня Шостий апеляційний адмінсуд задовольнив апеляційну скаргу міської ради, а справу направив до суду першої інстанції для продовження розгляду.

***

Цей матеріал було підготовлено журналістом ГО «Черкаська інформаційна агенція 18000» у межах проєкту «Медіа та громадянське суспільство задля демократизації та доброго врядування в Євразії», що фінансується Міністерством зовнішніх справ Королівства Норвегії та втілюється Інститутом висвітлення війни та миру. Зміст матеріалу є винятковою відповідальністю ГО «Черкаська інформаційна агенція 18000» i не відображає погляди Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру».

коментарі
4 Коментарі
  1. церковникам не потрібна,її потрібно прибирати ,от і медаліст забрав в церкви запущений непотріб,і місто тепер буде витрачати гроші на прибирання території коло церкви.Класна ідея,це перемога,ждемо ще медалі.

  2. Только в том случае можете забрать у них землю если снесет те две из высотки минимум.

    1. Тебе голову снести надо вместе с тренеиным

  3. Упц дуже хитрі. Нагадує Нову якість. Збирають з людей незаконні гроші. Хто їм це дозволяє? Питання треба ставити про заборону упц в Україні, і все вирішиться само собою.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *