Юну уманчанку три місяці лікували від правця

Відділення Черкаської обласної дитячої лікарні

Фото: Суспільне

Правець у 13-річної жительки Уманського району лікували впродовж трьох місяців.

Про це повідомили в Черкаському обласному центрі контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України.

Дитина з проявами основного захворювання та неврологічної симптоматики понад три місяці перебувала у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії Черкаської обласної дитячої лікарні. Нині стан хворої поліпшився.

“Наразі дитина вдома у задовільному стані, на стан здоров’я не скаржиться. Але шлях до стабілізації її стану був досить довгим та складним”, – зазначають в обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Як писав “18000“, про інфікування дівчинки правцем стало відомо наприкінці лютого 2024 року. Під час епідрозслідування встановили, що дитина отримала травму і не була щеплена проти правця відповідно до Календаря профілактичних щеплень. А єдиний захист від правця – вакцинація.

Додамо, правець – інфекційне захворювання з високими ризиками летальності. У світі щороку від правця помирає понад 160 тисяч осіб.

Для профілактики захворювань на правець використовують вакцини:

  • АКДП – вакцина для профілактики кашлюка, дифтерії і правця. Комбіновану вакцину застосовують для планових щеплень дітей у віці 2,4,6,18 місяців за Календарем профілактичних щеплень;
  • АДП – вакцина для профілактики дифтерії і правця. Комбінована вакцину застосовують для щеплень дітей за Календарем у 6 років.
  • АДП-м – вакцина для профілактики дифтерії і правця зі зменшеним вмістом антигену, що вводять дітям планово у 16 років, а надалі кожні 10 років.

Також читайте: У Черкасах зафіксували найбільше в області випадків гострих кишкових інфекцій.

Читай “18000” у вайбері. Лише головні новини про Черкаси та область

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *