Віктор Євпак

“Зима близько”. Як у Черкасах боротимуться зі снігом та льодом

Уже цієї неділі, 1 грудня, розпочинається календарна зима. Традиційно із приходом цієї пори кількість проблем на дорогах і тротуарах міста збільшується, а перший же снігопад чи мороз ризикують “обрушиться” справжньою негодою на міську владу. Тому “18000” вирішив розібратися, як у місті готуються до зими цього року.

Що варто знати про утримання вулиць взимку?

Для початку відразу зазначимо, що за зимове утримання у місті фактично відповідають дві структури: департамент житлово-комунального комплексу та комунальне підприємство ЧЕЛУАШ, що є балансоутримувачем міських доріг. За традицією основна функція лягає на плечі приватного підрядника, договір з яким укладає замовник послуги за результатами тендеру. Цьогоріч функцію замовника виконує ЖКК, який уже провів один тендер, і на початку наступного року проведе другий. Кошти підряднику виплачують з бюджету, залежно від фактичного обсягу наданих послуг.

ЧЕЛУАШ у такому випадку виконує функцію помічника для приватного підрядника. Зокрема, цьогоріч в підприємстві кажуть, що долучаться до прибирання у статусі субпідрядника.

На грудень фінансування послуги передбачено в повному обсязі.

Хто? ЩО? За скільки? Головні питання прибирання

Тендер на прибирання та підмітання вулиць від департаменту ЖКК уже традиційно розіграли два учасники з орбіти підприємця Андрія Бортника: товариство «Свій лад» та підприємниця Олена Лисенко.

За результатами аукціону 24 жовтня замовник уклав угоду із «Свій лад» на послуги, що серед іншого передбачають і зимове утримання. Вартість договору – 33,48 мільйона гривень.

Угодою передбачено надавання послуг із жовтня по грудень цього року. У переліку послуг серед іншого послуги із зимового утримання вулиць: очищення шляхів та тротуарів від снігу, вивезення снігу, оброблення доріг реагентом, розчищення снігових валів та прибирання зупинок. Кошторис послуг нижче.

7 листопада додатковою угодою вартість договору була зменшена до 18,32 мільйони гривень. При цьому варто розуміти, що ця сума може і далі коригуватися залежно від обсягу робіт, що будуть виконані по факту.

Також департамент ЖКК оголосив ще один тендер на прибирання, що надаватимуться протягом наступного року. Його вартість попередньо обрахована у 60,28 мільйонів гривень. Аукціон має відбутися 6 січня. Перелік послуг за проектом договору наводимо нижче.

Підприємець Андрій Бортник у коментарі 18000 розповідає, що цієї зими може задіяти на 25 одиниць техніки більше, ніж минулої.

Зокрема, 25 тракторів з відвалами та щітками, 14 тракторів для дворів, тротуарів, провулків, 18 КМД з відвалами тощо. Загалом йдеться про 78 одиниць техніки. Також він додає, що на сьогодні вже придбано 800 тонн солі.

Бортник зазначає, що 26 та 27 листопада дороги вперше оброблялися проти ожеледиці. Вартість цих послуг наразі невідома.

Фото Андрія Бортника

Начальник управління вуличної інфраструктури Сергій Отрешко зазначає, що кошти на зимове утримання вулиць цього року передбачені.

– Фінансування закладено на цей рік. По наступному році – поки не скажу. Сподіваюся, виконком ухвалить проект бюджету на 2020 рік і це дозволить щонайменше фінансувати по 1/12, – зазначив він.

Що кажуть комунальники?

Директор комунального підприємства ЧЕЛУАШ Олексій Мельник впевнений, що “комунальники” стовідсотково долучаться до зимового прибирання.

– Техніка наразі готується. Справа в тому, що нам досить пізно передали техніку із СУБів. Вона досить застаріла і потребує ремонту. 90% цієї техніки – це в основному старі трактори, – розказує він. – На сьогодні в нас є 14 тракторів і  КДМ, які готові до роботи.

Також Мельник розказує, які саме роботи готовий виконувати ЧЕЛУАШ та ділиться прогнозами щодо зими.

– Ми будемо працювати разом з Бортником. Скоріш за все, підемо на субпідряд. Основна наша робота – прибирання снігу. Тобто це робота відвала і щітки. Механізмів для реагентів у нас немає. Ми будемо чистити сніг.

По прогнозу. Важко сказати. От минулого року казали, що буде тепла зима. Але сніг впав тоді 15 листопада. І потім кожні три доби продовжувався снігопад. І перша перерва була лише в лютому. Весь цей час ми працювали без перерви у авральному режимі. Очікуємо сніг уже наступного тижня. Є такі прогнози, – розповів він.

Як було раніше?

У 2019 році у Черкасах договір на прибирання був укладений із тим же товариством “Свій лад” (замовником виступив департамент ЖКК). У 2018 році ЧЕЛУАШ уклав договір на послуги із зимового утримання із ФОП Лисенко.

У січні 2017 року тендер на зимове утримання вулиць було заблоковано після скарги до АМКУ. Поки міська рада намагалася провести альтернативні торги, сніг на вулицях міста поборола плюсова температура.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.