Контроль прибулих черкащан, удомашнений Великдень та трильйони доларів підтримки: 15-ий день карантину

Тимчасове переселення черкаських медиків у готель і відсутність грошей на їхній захист. Швидкий приріст хворих в Україні й низка рішень Уряду для полегшення карантинного життя. Покращення ситуації в найбільш змученому хворобою регіоні Італії та наймастабніший в історії Америки план фінансової підтримки, який уже розкритикували найбільші видання США.

Про 15-ий день карантину в статичних Черкасах, динамічній Україні та напруженому світі читайте у фактах та цифрах від команди “18000”.

Черкаси: стала статистика й випрошування грошей на захист медиків

На Черкащині з учора лишаються два офіційно підтверджені випадки захворювання на COVID-19. Це подружжя із Уманського району. Чотири особи, у яких були підозри на недуг, виписали. Оскільки два тести поспіль дали негативний результат. Минулої доби в черкаську лікарню госпіталізували двох осіб із підозрою на коронавірус. Вони чекають результатів тестів. 

Нині на Уманщині під наглядом перебувають 118 осіб, з яких 37 осіб – прибули в Україну з країн, де реєстрували випадки захворювань на коронавірусну інфекцію. За всіма контактними особами встановлений нагляд за місцем проживання.

Черкаських медиків, що контактуватимуть із хворими на коронавірусну інфекцію, помістять на карантин у готель “Дніпро”. Лікарі й персонал відбуватимуть карантин, аби не інфікувати своїх рідних.

Тим часом головний медик Черкас продовжує випрошувати у виконкому гроші на захист медиків. У сьогоднішньому дописі вказує: фінансова потреба медзакладів нині – 150 мільйонів гривень. Розуміючи реалії, він подав запит на 10 мільйонів, владці ж обіцяли дати п’ять, але відклали питання

У Черкасах волонтери шиють захисні маски для бійців на Сході. Засоби захисту передадуть поштою бійцям до Авдіївки, Волновахи та Новотроїцького. Вчора вже надіслали першу партію в 300 масок. Зараз “швеям” КСНів бракує марлі та ниток для роботи. Усі охочі можуть підсобити матеріалами.

Україна: швидка динаміка поширення й удомашнений Великдень

Протягом доби в Україні зафіксували 43 нові випадки захворювання, загалом їх уже 156. Також учора недуг забрав життя ще однієї людини. Це пацієнтка з Івано-Франківської області. Її чоловік продовжує перебувати в лікарні. Від хвороби в Україні померло вже 5 осіб. Один пацієнт одужав. 

Найбільше хворих – на Буковині, в Києві та Київській області.

За незаконний експорт товарів протиепідемічного призначення буде передбачена кримінальна відповідальність. Кабмін вніс зміни до Кримінального кодексу. Йдеться про встановлення штрафу від 8-ми до 20-ти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі терміном до трьох років за незаконний експорт таких товарів у значних розмірах.

Із початку карантину кіберполіція зафіксувала 139 випадків шахрайств під час купівлі засобів індивідуального захисту. Люди сплатили кошти, але товарів так і не отримали. За цими епізодами тривають перевірки. Кіберполіція закликає купувати зазначені засоби лише в сертифікованих продавців. Або ж перевіряти торговців за допомогою сервісу “STOP FRAUD”, що на сайті кіберполіції.  

Уряд розширив програму надання житлових субсидій:

– громадянам, яких звільнили з роботи в період обмежувальних заходів, призначать субсидію;

– на період карантину заборонено припиняти надання житлових субсидій;

– на період обмежувальних заходів розрахунок житлових субсидій проводитимуть із урахуванням збільшених на 50% соціальних нормативів.

Механізм має запрацювати після ухвалення Верховною Радою закону про стабілізаційний Фонд.

Засідання Кабміну

Міністерство економіки моніторитиме ціни на продукти соціального призначення. Таке доручення йому надав прем’єр-міністр України. Рішення ухвалили з метою недопущення спекулятивного зростання цін на продукти соціальних груп. Визначення та оновлення переліку таких продуктів втілить Державна служба статистики України.

Держава готує проект “Великдень вдома”. Президент України поспілкувався з главами церков щодо безпеки святкування Великодня та проведення богослужінь в умовах поширення COVID-19. «Керівники церков розуміють, що богослужіння можна проводити онлайн, у вигляді відеоконференції. Якщо якийсь обряд вимагає присутності людей, то треба обмежувати кількість прихожан. Усі очільники церков погоджуються з цим», – зазначив Володимир Зеленський.

В Україні відтермінують проведення ЗНО та вступної кампанії. Про це під час відеозвернення повідомила в. о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій. За її словами, якщо школярі повернуться до навчання у травні, пробне ЗНО для випускників відбуватиметься у травні, а основна сесія – орієнтовно після 20 чисел червня. Також – для учнів 4-их і 9-их класів цього року скасують ДПА

Через карантин у Львові вдесятеро зменшилася кількість донорів. Щоденна потреба там у 40 донорах, приходить 7-9. Через таку кризу там запустили акцію “Підвези донора здати кров”. Кожного охочого здати кров забезпечать добровольцем, який забере його з дому й відвезе назад.

безпечне донорство

МОЗ застерігає: під час самоізоляції ваш психологічний стан може похитнутися. Тому потрібно пильно стежити за власними думками й дотримуватися певних порад. 

психологічні поради

Через пандемію ювілейний “Книжковий Арсенал” перенесли з травня на кінець серпня. Фестиваль є міжнародною подією – і такий крок організатори назвали убезпеченням для своїх гостей. 

Світ: найбільша в історії США підтримка доларом й виведення французьких військових з Іраку

414 179. Таку кількість випадків захворювання на коронавірус у світі підтвердили лабораторно. За минулу добу цей показник складає 40 712. Учора хвороба забрала життя 2 202 пацієнтів. Загалом від COVID-19 у світі померло 18 443 особи, із них – майже 12 тисяч жителів Європейського регіону. 

Європа коронавірус

Одужало ж від хвороби вже більше 100 000 осіб. 

У Ломбардії, яка стала епіцентром епідемії в Італії, кількість нових хворих продовжує зменшуватися. Протягом останньої доби захворіли 1643 людини, що є найменшим показником за останній час, пише “Європейська правда”. Протягом доби в регіоні померло 298 людей, що також значно менше пікових значень. Натомість загальна смертність у країні досі висока. Минулої доби коронавірус забрав життя 683 жителів Італії. 

Сенат США ухвалив законопроект про спрямування двох трильйонів доларів лікарням, бізнесу й громадянам Америки. Якщо президент Трамп підпише документ, він стане найбільшим планом економічної підтримки в історії Сполучених Штатів. Натомість експерти видання “The Times” розкритикували такий проект. Мовляв, якби влада раніше вжила обмежувальних заходів, витрачати трильйони з бюджету не довелося б. Новинарі додають, що нині проект, однак, забуксує, оскільки Нью-Йорк закликає своїх членів Конгресу шукати додаткові кошти, адже витрати на боротьбу з пандемією постійно ростуть. Станом на сьогодні кількість хворих в Америці перевищила показник у 70 000, померлих – більше тисячі. 

Британія закуповує 10 000 апаратів штучної вентиляції легень. Нині в лікарнях країни їх є тільки 8 тисяч. За підрахунками медиків, аби врятувати всіх хворих із тяжкими симптомами, їм знадобиться 30 000 апаратів ШВЛ. Нині в країні зафіксовано вже 9 529 випадків захворювання. За 21 день хвороба забрала життя 422 жителів Великобританії. 

Британія коронавірус

Франція виводить свої війська з Іраку через потребу у військових. Французькі військові є частиною об’єднаної місії, учасники якої тренують та консультують іракські війська. І допомагають здійснювати контртерористичні операції проти екстремістського угруповання «Ісламська держава». Майже сотню солдат репатріюють для боротьби з пандемією в своїй країні. 

Через халатне ставлення жителів Іспанії до карантину – тамтешні міста запроваджують нові обмеження. Деякі звужують часові межі роботи магазинів (з 7 до 15 години), інші – встановлюють мінімальні суми на покупки (30 євро). Так владці стимулюють людей виходити з дому лише раз на добу, одразу за всім необхідним, повідомляє “El Pais”.

Китай значно скорочує кількість авіарейсів в країну та з неї. Усе – аби убезпечити громадян від чергового спалаху коронавірусу. 

Фотографи й відеооператори всього світу фільмують те, чого ніколи не бачили туристи, – порожні вулиці найбільших міст світу. Загалом майже 2,9 млрд людей нині перебувають на карантині. 

Італійський священик Пауло Лунго провів месу наживо у Фейсбуці. Вмикаючи ефір, церковник випадково ввімкнув маски й фільтри. Більшу частину служби Пауло відбув у масці космічного воїна. Як пише газета “Corriere della Serra”, пізніше журналістам чоловік назвав інцидент “хорошою помилкою, яка в цей момент кризи подарувала людям посмішку”.

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *