Нова програма в старій школі: освітні заклади Черкащини досі чекають субвенції

Державні кошти для “Нової української школи”, які затвердили Кабміном ще в травні цього року, досі не потрапили на рахунок області. Є ризик розпочати навчальний рік за новою програмою, але в старому форматі.

Детально про фінансову складову НУШ в коментарі “18000” розповів очільник управління освіти й науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський.

Чому субвенція загальмувала?

Станом на сьогодні освітня субвенція по НУШ не надійшла в Черкаську область, тому що немає розпису видатків від Міністерства фінансів України. Бюджетний розпис мають надіслати Держказначейству. Відповідно казначейство без розпису не має права перерахувати кошти обласним бюджетам.

За словами Валерія Данилевського, можливо, до кінця цього тижня Міністерство погодить усі нюанси, аби місцеві управління змогли здійснити фінансування.

– Ми розуміємо, що такі питання вже мали вирішити в березні чи квітні, тому що нам потрібно перевести кошти на рахунки в ОТГ, щоб вони провели закупівлі, заключили договори, зробили поставки. Очевидно за все, якщо не буде цього розпису до кінця тижня, то до першого вересня з поставкою необхідних матеріалів для навчання не встигнемо, – зауважив Данилевський.

Яку суму отримає Черкащина?

Загалом Кабінет міністрів виділив для НУШ 1,4 мільярди гривень. Черкащина очікує на 45 млн 720 тисяч гривень.

– Найбільше коштів розраховано на навчальне обладнання і засоби навчання. Це 32 млн гривень. Йдеться про парти, стільці, робоче місце вчителя, інше обладнання, яке є обов’язковим, – пояснив очільник управління освіти Черкащини.

Чи зможе початись навчальний рік без субвенції?

Кошти мають отримати для облаштування кабінетів першачків у кожній із ОТГ Черкащини. НУШ передбачає парту й стілець на одного учня, місце вчителя, обладнане ноутбуком, закуплені навчальні методичні матеріали, іншу літературу.

– Я не можу сказати, що буде катастрофа, якщо не надійде вчасно субвенція. Наші освітні заклади готові працювати за новим стандартом НУШ, але в старому форматі, – зазначив Данилевский. – Це не означає, що ми не стартуватимемо. Ми стартуємо неякісно, з певним елементами старої школи, але готові працювати за новими програмами. Це не є правильно.

Держава традиційно гальмує кошти?

Як розповів Валерій Данилевський, раніше не виникало затримок із фінансуванням.

– Із усіх років, за якими фінансується НУШ, не було проблем із видатками. В 2020 році кошти надійшли в квітні. Були випадки, коли в лютому визначали об’єми й в березні розприділялись кошти. Ми вперше зіштовхнулись із тим, що з незалежних від нас причин ми не можемо виконати вимоги НУШ, – зауважив Данилевський. – Це власне вся Україна так.

Як тільки кошти надійдуть на баланс області, їх спрямують на всі шкільні заклади області. Відповідно до кількості класів і дітей, які в них навчаються, школи отримають різні суми. Школи самі обирають, яке обладнання купуватимуть, в межах переліку НУШ.

Додамо, впровадження “Нової української школи” відбувається за рахунок співфінансування держави та місцевої влади.

Новини “18000” є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *