Фото із Інстаграму @shev_che

В Instagram з’явився новий користувач, що не залишить байдужим ні одного українця, – “Тарас Григорович Шевченко”. 

Про це пише “Голос Америки“.

Перший допис, що пояснює “воскресіння” Шевченка, з’явився на сторінці 23 липня. Це відео, зняте начебто на Чернечій горі в Каневі – місці, де похований Шевченко. На ньому “Кобзар” з’являється у повітрі, знаходить чужий смартфон і каже: “Ти диви! Поховали, де просив!”.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

I’ll be back, чорнобриві #shevagram #shev_che #instakobzar #шеваграм #інстакобзар

Публикация от Тарас Шевченко (@shev_che)


Усі наступні дописи – про те, як Тарас Шевченко знайомиться із сучасним життям у Києві. Він відвідує магазини одягу, публікує селфі, їсть суші, гуляє Майданом Незалежності та намагається зрозуміти, як працює ескалатор у метро.

– Я був інстаблогером ще задовго до того, як Facebook всіх вас зробив кріпаками, – пише Кобзар.

Крім того, Шевченко коментує актуальні для України події. Зокрема, захоплення українських моряків, річницю хрещення Русі, вибори у Верховну Раду тощо.

За тиждень на профіль підписалось понад 2300 людей. Із віртуальним “Тарасом Шевченком”поспілкувалися журналісти “Голосу Америки“. За його словами, – повернувся, бо зараз потрібен Україні як ніколи.

– Я воскрес, бо зараз я потрібен Батьківщині більше, ніж на небесах. Там тільки преферанс з Котляревським та Лесині пікніки, а тут твориться історія нашої держави. В цей складний переломний момент, коли українцям треба слово Кобзаря, мене підтримує тільки любов народна та новітні технології. Уявляю, скільки дерев зберігають ці ваші комп’ютери! Мені на один вірш треба було осоку зрубать, – сказав “Кобзар”.

Автори проекту зберігають анонімність і не розкривають своїх особистостей. Про деталі проекту також поки що не хочуть говорити.

– Тарас Григорович – легендарний український діяч. І його легенда в тому, що він справжній, живий. Саме тут і зараз. І сам веде свою сторінку в Інстаграмі. Він наш літературний батько. Тому ніхто не може замість нього писати і впливати на нього. Шевченко – це символ. І ми би хотіли зберегти його автентичніть. Віртуальний Тарас Григорович такий, яким би він міг бути в 2019 році, – коментують автори проекту.

По темі
коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *