Чиновників Черкаської мерії можуть скоротити, а Бондаренку – зменшити премію

черкаським чиновникам переглянуть заробітні плати

Департамент управління справами та юридичного супроводу Черкаської міської ради підготував проєкт рішення, в якому пропонують зменшити розмір преміювання міського голови.

Про це пише “18000”, посилаючись на інформацію на сайті мерії.

Зазначимо, що згідно з проєктом рішення, зменшення преміювання стосується всіх працівників органів місцевого самоврядування, але менше заробляти вони не стануть.

У проєкті рішення Черкаської міської ради, який днями з’явився на сайті мерії, зазначають, що у квітні 2024 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову визначення оплати праці працівників органів місцевого самоврядування. Відповідно до документу органом місцевої влади рекомендують на час дії воєнного стану визначати розмір преміювання не більше 100 % від посадового окладу. 

Водночас зміни були також ухвалені і до визначення розмірів цих самих посадових окладів. Тобто логіка документу проста – збільшити допустимі посадові оклади в органах місцевого самоврядування та, відповідно, зменшити необхідність надмірного, втім “формального” преміювання.

Зокрема, посадовий оклад міського голови обласного центру до відповідних змін у постанові уряду був визначений у 19 600 гривень. На початку року депутати Черкаської міської ради також дозволили додаткове преміювання мера Черкас у 300 %, що врешті могло дозволити йому отримувати в середньому до 100 тисяч гривень у місяць з урахуванням інших надбавок. Після змін до постанови та визначенням посадового окладу мера у понад 30 тисяч гривень ця сума могла суттєво зрости. 

– Якщо залишити до кінця року фонд оплати праці міського голови таким, як він є зараз, і залишити такі ж проценти по преміюванню, то фонду оплати праці міського голови не вистачить до кінця року без змін до бюджету, – зазначає виконуюча обов’язки керівника управління, в якому розробили відповідний проєкт, Катерина Пидорич. 

Катерина Пидорич

Крім того, чиновниця не заперечує, що переглянуть преміювання й інших працівників, оскільки зміни до постанови, що визначає оклади, набули чинності з 3 травня 2024 року.

– Керівники департаментів визначатимуть, який розмір преміювання буде залежно від внутрішніх документів та наказів. Окремого документу, що визначає розмір премії, – немає. Є лише зміни в 268 постанові, що носять рекомендаційний характер і визначають, що зміни мають бути у межах визначено зарплатного фонду. Тобто, я думаю, що ніхто не піде на те, щоб збільшувати фонду оплати праці чи збільшувати видатки бюджету, – каже посадовиця Катерина Пидорич. 

Зі свого боку секретар міської ради Юрій Тренкін повідомив, що на посадовців усе ж чекає скорочення посадових окладів та виплат. 

Юрій Тренкін

– У зв’язку з суттєвим невиконанням планових показників доходів бюджету, я зараз серйозно працюю над змінами в структурі місцевої ради і, відповідно, зменшенням кількості посадових одиниць, – розповідає секретар Юрій Тренкін. 

Він додає, що зменшення преміювання для міського голови до 100 % має стати прикладом для решти працівників, які також мають отримувати менше преміювання. 

– Я добре знаю постанову уряду і те, що вона врегульовує абсурдні моменти, коли аби отримати ринкову заробітну, плату потрібні були колосальні премії. Водночас у Черкасах буде зменшено фонд оплати заробітної плати і не лише за рахунок зменшення окладів та премії, а і за рахунок скорочень, – каже Тренкін.

Секретар міської ради зазначає, що напрацювання вже готові та їх погоджує міський голова, після їх презентують як працівникам, так і громадськості. Нині Тренкін не готовий говорити, про яку кількість звільнень йдеться.

Зазначимо, що це вже не вперше у стінах мерії говорять про ймовірні скорочення та зміни до структури. Їх перманентно обговорюють під час ухвалення бюджету вже протягом багатьох років, утім поки рішення так і не було ухвалено.

Наразі у бюджеті заплановано близько 300 млн гривень виплат заробітної плати керівництву міста та безпосередньо чиновникам у структурі апарату виконавчого комітету. Найбільшу частину цих коштів спрямовують на утримання апарату департаменту соціальної політики, йдеться про майже 80 млн гривень. Саме у цьому департаменті працює найбільша кількість працівників.

У 2023 році міський голова Черкас Анатолій Бондаренко увійшов до своєрідного переліку за рівнем заробітної плати міських голів в Україні та її обласних центрах.  

заробітки міського мера Черкас

Відповідний проєкт рішення про зменшення преміювання міського голови може бути розглянутий на найближчій сесії міської ради, яку планують, за інформацією “18000”, на кінець травня. 

Нагадаємо, раніше Черкаська міська рада проголосувала за преміювання міського голови у розмірі 400%. У 2023 році Анатолій Бондаренко отримав майже 1,5 млн гривень заробітної плати. Проте згодом міський голова зазначив, що перерахував 40 тис. гривень на потреби армії.

Також дивіться розслідування:

Розслідування, моніторинг судових справ та оперативна інформація про найбільш резонансні новини Черкас. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *