Дати згоду на посмертне донорство органів українці зможуть через “Дію”

Верховна Рада України схвалила законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людини. Зокрема, відповідний закон дозволить всім охочим давати прижиттєву згоду на донорство органів через портал “Дія”.

Про це інформують на офіційному сайті Верховної Ради.

Завдяки внесеним до Закон №5831 змінам давати прижиттєву згоду на посмертне донорство органів українці зможуть не лише у письмовій формі, а й за допомогою “Дії”. Для цього на порталі буде розроблено спеціальну вкладку.

“Такі правочини не потребують нотаріального посвідчення чи засвідчення справжності підпису зазначеної особи нотаріусом”, – йдеться в проєкті Закону.

Додамо, відповідний Закон набирає чинності з моменту його публікації.

Як писав “18000”, нині, аби подати прижиттєву згоду на донорство, потрібно самому знайти трансплант-координатора у своєму регіоні і подати йому заяву. У Черкасах вони працюють у трьох медичних закладах: обласній лікарні, кардіологічному центрі та онкодиспансері. Саме ці медичні заклади ліцензовані Міністерством охорони здоров’я для проведення трансплантацій.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: В обласній лікарні вперше провели забір органів для трансплантації

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.