Департамент архітектури та містобудування Черкаської міської ради працює над затвердженням нових меж Черкас. До обласного центру хочуть додати території сусідніх громад, які фактично використовує місто.
Про це в ефірі “18000” розповів директор департаменту Артур Савін.
За його словами, процес затвердження меж триває роками. Це пов’язано з реформою, в межах якої утворилися територіальні громади. Генеральний план міста ухвалила нинішня каденція депутатів, хоча мала це зробити ще минула. У результаті проєкт землеустрою став неактуальним для новостворених громад. Наприклад, Руськополянська громада – це об’єднання сіл, селище Свидівок стало в складі Будищанської ОТГ, Червонослобідська громада має теж інший склад.
– Ми презентували проєкт, який запропонували на затвердження Руськополянській громаді. Обговорення пройшло конструктивно, але представники громади не затвердили межі. Це справа їхньої ради. Вважаю, що подальший розгляд буде в судовій площині. Червонослобідська громада також не підтримала проєкт, щодо Будищанської рішення ще немає, – говорить Артур Савін.
Як розповів директор департаменту, свого часу землями, які нині планують повернути в склад міста, займалася Черкаська районна адміністрація. Вона дала ці землі в користування підприємцям, гаражним кооперативам. Однак після створення громад, рішенням Верховної Ради ці землі відійшли від міста до ОТГ.
– Це було не зовсім справедливо, насамперед – це неправильно з точки зору розвитку міст, таких як Черкас, – зауважує Артур Савін. – Генпланом було передбачене розширення черкаського аеропорту, оскільки він потрапив у державну програму розвитку аеропортів. Він потребує розширення злітної смуги, додаткових територій. Ми вважаємо логічним включити клин територій у районі Лісовий, де розташовані черкаські цвинтарі. Ці землі перебувають у користуванні нашого КП. А також – землі від четвертого кола до району Лісового. Загальна кількість площ – 600 га.
Території, які перебувають навпроти Черкас до фарватера також планують приєднати до обласного центру. Савін каже, що фактично за ці землі сперечаються Червонослобідська і Будищанська громади.
– У районі Дахнівки частина територій громад заходить на пляжі, в районі річпорту теж. Ми не претендуємо на території, які дійсно можуть використовувати наші сусіди. Але потрібно перенести ті території, які необхідні нам для експлуатації прибережної зони, – каже директор департаменту міськради.
Водночас остаточне рішення щодо генплану Черкас має ухвалити Верховна Рада.
Дивіться ефір із Артуром Савіним повністю:
Нагадаємо, раніше “18000” писав, як Черкаська міськрада розглядала проєкт визначення меж Руськополянської громади.
Подобаються наші статті? Долучайтеся до Клубу донаторів “18000”! Оформлюйте щомісячну підписку за посиланням і розвивайте регіональну незалежну журналістику разом із нами
Аеропорт не працює років 15 ,яка злітна смуга,що він розказує
Для Черкас перш за все потрібен завод для переробки відходів і крематорій!!! Досить загаджувати землю навколо Черкас!!!
Одним словом,кому війна кому мати рідна.
Всэ це робiтся для набiтiя карманов властных структур i бiзнесменов как своiх так i прiезжых (тiпа переселенцiв). О простых мешканцiв жiвущих в городе вонi як нi думалi так и нi хотят думать.
Черкаські чиновники хочуть самі дерибанити землі сусудніх отг, навіщо їм ще ділитися з сусідами.Всі питання порішають самі. Молодці, працюють на перспективу.