“Шансів розкрити справу Комарова на рівні 1-2%”, – правозахисник

Правозахисник, секретар Національної спілки журналістів України Валерій Макеєв сумнівається у розкритті справи вбивства відеоблогера Вадима Комарова.

Про це він заявив на прес-конференції, яку НСЖУ провела в Черкасах.

– Якщо розслідування буде доведено до кінця і винуватця таки знайдуть, я готовий вийти на площу, стати на коліна і подякувати правоохоронцям за добре виконану роботу, – заявив Макеєв.

Він обурився тим, що тривалий час правоохоронці не надавали у публічний простір фоторобот імовірного вбивці Комарова. Хоча після вчорашьої інформації про його смерть і резонансу у ЗМІ – його таки було опубліковано.

– Фотографії імовірного вбивці були у слідчих уже наступного дня. Те, що інформація не надавалась, пояснюється нібито таємницею слідства. Але коли йдеться про справу замаху, а тепер уже вбивства журналіста, слідство має надавати більше публічності певним речам, – каже Макеєв. – Зазвичай, якщо подібні справи не розслідуються протягом трьох днів із дня інциденту, далі все значно гірше.

Голова НСЖУ Сергій Томіленко натомість наголосив на тому, що справу вбивства Вадима Комарова мають розслідувати саме за журналістською статтею.

– Журналістом є та людина, яка відкрито збирає інформацію для своєї аудиторії. Можна мати зареєстровану газету, але її читають кілька сотень людей, а можна вести відеоблог і його дивитимуться сотні тисяч людей. У Вадима Комарова була своя аудиторія, він піднімав резонансні теми. Ті, хто знав Вадима особисто, жодних інших версій, окрім професійної діяльності, щодо мотивів вбивства не висуває.

На прес-конференцію та прощання із Комаровим приїхала і головна редакторка видання “Українська правда” Севгіль Мусаєва-Боровик. Вона запропонувала черкаським журналістам створити ініціативу групу і продовжити розслідувати резонансні теми, якими займався Комаров.

– На жаль, у Києві ми стикаємось із тим, що фактично не знаємо, що відбувається у регіонах. Ми готові публікувати кращі розслідування і на сайті “Української правди”, аби вони викликали більше резонансу, – запевнила Мусаєва-Боровик.

Голова НСЖУ Сергій Томіленко заявив, що ситуація із безпекою журналістів сьогодні є загрозливою. В Україні щороку фіксують більше 80 випадків нападів на журналістів. Тоді як рівень їхніх розкриттів залишається на дуже низькому рівні.

– Таким чином формується уже якась “культура безкарності”, – сказав Томіленко. – Сьогодні журналістика і на національному, і на регіональному рівні вимагає мужності і готовності ризикувати життям і здоров’ям.

Нагадаємо, Вадим Комаров помер учора о 2 ночі у лікарні. До цього 46 днів він провів у комі після нападу 4 травня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У поліції розповіли, як просувається справа вбивства Комарова 

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *