Чи їдуть черкащани навчатися за кордон у карантин? Куди?

Фото: Unsplash

Ця колонка написана у співавторстві з Олександром Мусієнком. Олександр – власник та засновник освітньої агенції з міжнародного освітнього обміну “Супутник Студента”. Він випускник програми “Акт в Підтримку свободи – Програма обміну майбутніх лідерів”. У 2000/01 роках навчався у Сполучених Штатах Америки, де був найкращим учнем школи та здобув нагороди з ораторського мистецтва на рівні штату Монтана. 

Ми з Олександром випускники програми обміну FLEX – коли українські старшокласники їдуть до США на один навчальний рік та проживають у приймаючій родині безкоштовно. (Просто зараз відбувається черговий набір на цю програму). Ми зійшлися на тому, що це досвід, який кардинально змінює життя. Тому хотіли б поділитися можливостями освіти за кордоном і відкрити секрет, як Covid-19 вплинув на процес подачі документів. Далі текст у форматі діалогу.

– Олександре, давай одразу з болючих питань!

– Давай.

Чи набирають університети абітурієнтів під час карантину?

Так, навчання відбувається за будь яких умов. Звичайно, все залежить від епідеміологічної ситуації в країні. Наприклад, Республіка Польща та Чехія у 2021 році проведуть стаціонарне навчання, а західні країни перший семестр 2020-го – в онлайні. 

При цьому в багатьох абітурієнтів існує скептичне ставлення до онлайн навчання. 

Я б хотів розвіяти цей міф, і наголосити на деяких перевагах такого навчання: 

  • по перше, в наш час це безпечніше;
  • по друге, студенти мають змогу уточнювати всі питання з викладачами під час онлайн консультацій;
  • по третє, одногрупники спілкуються між собою в онлайн групах/месенджерах;
  • по четверте, студенти мають змогу зекономити на проживанні та інших витратах під час проживання за кордоном, і вибрати більш якісне навчання. 

Саме тому в онлайну є багато плюсів і варто обирати якісний прогресивний навчальний заклад. Спраглим до навчання це не перешкода.

– Які програми найбільш популярні?

– В час глобалізації на роботу беруть не випускника “популярної” спеціальності престижного ВУЗу, а в першу чергу спеціаліста. Хочу зауважити, що з першого дня навчання є одразу професійно спрямованим і має відповідне навантаження. Тому ми підбираємо нашим клієнтам напрямки, які є дійсно цікавими, перспективними і від яких у студента “очі світяться”. 

Без цих характеристик отримати якісні знання, навички і стати спеціалістом просто неможливо. Ми просимо студентів обирати цікаві їм напрямки, а батьків підтримувати їх у такому виборі. 

Якісний спеціаліст без роботи і без гідної оплати за свої знання не залишається. Тому “популярне” не завжди найкраще, і варто розвивати індивідуальність кожного!

– І все ж, куди їхали найчастіше до карантину і яка ситуація зараз?

– Клієнти обирають фахове спрямування та географічну привабливість. Найпопулярніші на сьогодні Польща, Чехія та Канада, Хоча набирають обертів Нідерланди, Іспанія, Швейцарія, Ірландія. Тому невеликі відмінності є, але в рамках 5% по країнам, що і було рік від року ще до COVID-19. Дуже багато розглядають “гібридне” навчання: онлайн теорія та офлайн практика. При цьому відгуки студентів, що почали навчання у 2020 році, перевершили наші очікування в кращу сторону.

– Який чек на навчання є адекватним?

Як кажуть, на всякий товар є свій покупець: виші набирають студентів відповідно до оцінок та вартості навчання. Наприклад, за напрямом “готельно-ресторанна справа” вартість навчання може складати від 1000 до 80 000 євро на рік. При цьому, ми підбираємо навчання, яке студент зможе осилити як ментально, так і фінансово, і також відповідно до умов проживання. 

Рік навчання та проживання в Польщі та Чехії становитиме 5-6 тисяч євро на рік, в Німеччині біля 18 тисяч євро, а в Канаді біля 20 тисяч. 

Також існують більш жорсткі умови щодо вступу в залежності від навчального закладу. Вкрай не люблю виділяти якість країни чи навчальні заклади, але найшвидше окупається освіта, отримана в Канаді. Хоча в першу чергу все залежить від самого студента.

– Гаразд. Зорієнтуй, будь ласка, читача про програми, які надає або консультує “Супутник Студента”.

Нам уже більше 10 років. Ми розпочинаємо співпрацю з батьками та школярами з 9-річного віку. Учні мають змогу поїхати вивчати іноземні мови та навчатися у школах Великобританії, США, Канади, Чехії, Німеччини, Франції, Іспанії, Нідерландів, Ірландії.  Вони значно покращують мовні та життєві навички, стають більш самостійними, розширюють кругозір, і, що найголовніше, більш свідомо підходять до вибору майбутньої професії. 

Абітурієнти дізнаються про велику кількість професій майбутнього: біотехнолог, розробник програмного забезпечення для медичних закладів, оператор дронів, менеджер професійного спортивного клубу тощо. Вимоги вступу є індивідуальними, тому готуватися до цього потрібно якнайраніше. 

Фото: Unsplash

Компанія допомагає студентам отримувати гранти та стипендії на навчання, орієнтує студентів на успішне навчальне життя та подальше здобуття якісної посади. Завдяки довготривалій співпраці всі наші клієнти успішно вступають та навчаються у вишах Європи, Америки, Австралії.

– Олександре, ти казав, що бажаєш розіграти стипендію серед молоді.

– Так, конкретно за волонтерські години. Якщо пам’ятаєш, у Штатах то досить популярна діяльність.

– Авжеж.

– У мене було понад 500 годин.

– Ого!

– Так от, хочеться зробити великий конкурс, щоб розіграти цінний приз. Можу дати всім знижку на свої послуги 100%, хто підтвердить 1000 волонтерських годин, 50% на 500 годин і так далі. Але спершу варто зрозуміти запит від громадських організацій міста та області.

– Значить, трохи згодом. Де охочі зможуть дізнатися про початок конкурсу?

– На сайті “Супутник Студента”. Я продовжу. Окрім мовних курсів, є ще курси з підготовки складання міжнародних іспитів, професійні стажування, волонтерські програми, навчання в середніх школах з проживанням в сім’ях чи гуртожитках, навчання в коледжах, вищих навчальних закладах на бакалавраті, магістратурі, аспірантурі, МВА. 

Ми допомагаємо на всіх етапах: вибір навчального закладу та спеціальності, подача документів, бронювання житла, підготовка до складання іспитів, візовий супровід, супровід подорожуючих, супровід під час навчання. В наш час найкраща інвестиція це інвестиція в освіту дітей, і в цьому ми найкращі. 

– Маємо згадати, що ми з тобою є членами Ротарі Клубу “Черкаси Центр”. У нашому місті Ротарі Клуби грають ключову роль у розвитку міжнародних відносин. Наприклад, ми підтримуємо контакти з містом-побратимом Санта-Розою в Каліфорнії та рекомендуємо кандидатів на програму Open World.

– Так, і від Rotary International є наступні програми обміну: 

  • Поїздки в рамках молодіжних клубів Rotaract (18-30 років);
  • Rotary Youth Exchange (віком від 15 до 19 років);
  • New Generations Service Exchange (для студентів та молодих професіоналів до 30 років).

– За деталями вже можна до тебе, так?

– Так, звісно. https://www.sputnikstudenta.com/ru/kontakty/

Про мене:

Денис Андрущенко: менеджер безкоштовних ІТ курсів GeekHub, співзасновник Фонду стипендій для громадських лідерів Leaders Fund, член Ротарі Клубу “Черкаси Центр” та екосистеми позитивного соціального впливу ImpactUA.

 

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *