Цирк із карантином у Черкасах триває

Цирк в Черкасах з карантинною темою продовжується, тому ловіть і мої думки, кому цікаво.

По-перше, міський голова не підписував рішення виконкому щодо типу послаблення чи скасування карантину. Це означає, що притягнути його до якоїсь відповідальності майже не можливо. Тому з кущів воно звісно можна очолити все що завгодно, але ліпити з нього героя не варто. Бо чи то випадково чи то спеціально, але він перебував в цей період у відпустці. Якщо і підтримувати, то Ігор Волошин, який не побоявся підписати це рішення.

По-друге, ніхто і нічого не скасував і не пом’якшив. Бо Постанова КМУ щодо обмежувальних заходів чинна, не скасована і не відмінена. Можна дискутувати про її законність та доцільність хоч до посиніння. Але поки її не скасував суд або не відмінив чи не вніс зміни сам КМУ, можуть притягатися до відповідальності ті, хто її не дотримується. І з таким же успіхом виконком міг відмінити закони земного тяжіння, тільки ті, хто повірить, вирішить перевірити і шмякнеться з 9-го поверху сам буде нести відповідальність.

По-третє, навіть якщо якось притягнути за вуха якісь повноваження виконкому, то навіть в самому рішенні прописано «….за умови дотримання вимог законодавства щодо протиепідемічних заходів…» і «Відповідальність за дотримання вимог законодавства щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби … покласти на власників, балансоутримувачів приміщень (об’єктів) та суб’єктів господарювання». Тобто якщо хтось щось відкриє, то може отримати штраф. І ніяких претензій до виконкому.

По-четверте, аргумент, що мовляв постанова КМУ незаконна, то виконком може робити все, що завгодно – нікчемний. Не уповноважений виконком ухвалювати в цьому випадку якісь пом’якшувальні карантинні заходи чи відміняти те, що прийнято не ним. Не буду перевантажувати чому, якщо кому цікаво, розпишу окремо. Як приклад, якщо сусід краде чи вбиває, то це не аргумент щоб я крала чи вбивала. Хто не погоджується з прийнятими постановами КМУ – вперед в суд, на протести, але з дотриманням чинних норм.

По-п’яте, якщо до цього у міського голови не вбачалося юридичних порушень в частині карантину (хіба що політичні та організаційні). То сподіваюсь зараз поліція притягне до відповідальності за явне порушення тих, хто нагло стояв без масок притулившись один до одного під час сьогоднішньої піар-акції. І як на мене, то от такі начебто дрібниці, виявляють суть людини – порушник, який не думає про оточуючих. Бо ніхто не може знати чи не є безсимптомним носієм цього вірусу.

І я розумію простий люд, який не хоче чи не може розібратися в тонкощах хто, що, як і готовий канонізувати нинішнього міського голову Черкас. Але я не можу зрозуміти деяких журналістів та лідерів суспільної думки, які мають говорити правду і роз’яснювати абсурдність цієї ситуації, а не підігрувати політичному піару недолугому керівництву міста Черкаси.

Наталія Даньковська, юристка

коментарі

1 Коментар

  1. Адекважнее розумне роз’ясенного для тих, хто кричить, що мер за людей. Він за власні інтереси, вибори не за горами. У разі чого, Волошин буде за все відповідати, а “мер-народний герой” був у відпустці.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Останні новини