Яке їхало, таке і здибало. Та чи збагатиться міський голова на 1 гривню?

Знаю, що всі у нас розбираються в юриспруденції, дехто навіть краще магістрів права. Але вставлю і свої п’ять копійок у цей судовий двобій між Бондаренком і Зеленським. 

Хто пропустив, завтра розпочнеться слухання справи за позовом міського голови Черкас до президента України про стягнення моральної шкоди. 

З долею вірогідності 99,9% суд відмовить у задоволенні позову, причому на абсолютно законних підставах. 

По-перше, з того позову, що я бачила, там не вистачає деяких процесуальних моментів. У деталі вдаватися не буду, бо на цій стадії ще можна змінити, тому хай вибачає колега-адвокат, в цьому випадку без підказок.

По-друге, мова йде про моральну шкоду, нанесену словами президента начебто завдану Бондаренку. Не забуваємо, що міський голова є  публічною особою. І як  визначено в постанові Пленуму ВСУ,  оскільки політичні діячі та посадові особи, які обіймають публічні посади або здійснюють публічну владу на місцевому, регіональному, національному чи міжнародному рівнях, вирішили апелювати до довіри громадськості та погодилися “виставити” себе на публічне політичне обговорювання, то вони підлягають ретельному громадському контролю і потенційно можуть зазнати гострої та сильної громадської критики у засобах масової інформації з приводу того, як вони виконували або виконують свої функції. При цьому зазначені діячі та особи не повинні мати більшого захисту своєї репутації та інших прав порівняно з іншими особами.

У зв’язку з цим, межа допустимої критики щодо політичного діяча чи іншої публічної особи є значно ширшою, ніж окремої пересічної особи. Публічні особи неминуче відкриваються для прискіпливого висвітлення їх слів та вчинків і повинні це усвідомлювати.

Тому, як свідчить моя практика, я б такий судовий позов з великою долею вірогідності виграла на боці відповідача, якщо, звісно, суд буде керуватися законодавством при ухваленні рішення і позивачі не виправляться та не подадуть уточнення. 

Але якщо не зважати на формальні нюанси, то в цьому випадку обидва неправі. Один чудив з незаконними рішеннями, інший несе в маси неперевірені дані, потім перший продовжує знімати якісь зневажливі відосики. Нам всім і кожному варто фільтрувати те, що розповсюджуєш на загал. А публічним особам взагалі ретельно обдумувати слова і дії, перед тим, як щось сказати чи зробити. Має бути повага до  інституцій держави і місцевого самоврядування. І така поведінка перших осіб держави і міста явно не викликає ні поваги, ні довіри. Більш того – паплюжить посади як такі, на мою думку. 

 Мудрості і критичного мислення всім нам!

Віктор Євпак
коментарі

1 Коментар

  1. Как всегда – “не в бровь, а в глаз”!

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.