AstraZeneca вилучає свою вакцину від ковіду: причина – тромбоз

Фармацевтична компанія “AstraZeneca” вилучає свою вакцину Vaxzevria проти коронавірусу із ринків по всьому світу. Незадовго до цього фірма визнала, що її вакцина може спричинити тромбоз. 

Про це пише “Бабель”.

Чи дійсно вакцина від AstraZeneca спричиняє тромбоз? 

На початку вакцинації, 4 січня 2021 року, компанія не повідомляла про побічний ефект у вигляді тромбозу. Першу заяву про ризик утворення тромбів зробило Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) 7 квітня 2021 року. Тоді йшлося про 169 випадків серцево-судинних захворювань в ЄС та Великій Британії.

Європейське агентство лікарських засобів не стало відмовлятися від вакцини. Аргументували це тим, що ймовірність тромбозу незначна.

Які ще небезпечні побічні реакції від вакцин проти ковіду бувають? 

На всі види вакцин можлива алергічна реакція. У EMA зазначають, що вона може виникнути в однієї людини на 250 000 – 400 000 вакцинованих.

Є ще серйозні проблеми – міокардит, перикардит та інші запалення серця. Їх спричиняють переважно мРНК-вакцини від Moderna та Pfizer-BioNTech. За дослідженням вчених, ймовірність запалення – 0,007%. Воно стається до 28 днів з моменту щеплення.

Інші побічні реакції незначні: біль у м’язах та суглобах,  загальна слабкість, свербіж тощо.

Чи виплачують постраждалим від вакцини компенсації? 

Залежить від країни. До прикладу, у Великій Британії є спеціальна програма, яка передбачає, що постраждалі від побічних ефектів вакцин можуть отримати 120 000 фунтів стерлінгів. Для отримання коштів потрібно чітко довести зв’язок між щепленням та проблемами зі здоровʼям. У червні 2022 року британка Віккі Спіт отримала виплату за смерть свого чоловіка внаслідок щеплення від ковіду. Вона витратила на це рік.

Чи може вакцина бути небезпечнішою за сам коронавірус? 

Ризик запалень серця вчені оцінюють у  0,007%. З 2 861 випадку міокардиту померли 345 людей. Смертність від коронавірусу в період пандемії була значно вищою.

Також, як зазначають журналісти “Бабеля” з покликанням на дослідження вчених, ризик міокардиту внаслідок ковіду вищий, аніж унаслідок вакцинації від нього.

Нагадаємо, що у Черкасах є два види вакцин від COVID-19: Comirnaty (Pfizer) та Janssen. Бустерне щеплення можуть зробити всі охочі від 18 років,  але для цього потрібно отримати базовий курс вакцинації.

Оперативні новини від команди “18000” – у нашому телеграм-каналі “Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *