Бондаренко відреагував на скандал щодо вирубки дерев у Черкасах. Що робитиме – не каже

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко відреагував на скандал із вирубкою дерев по вулиці Лісова Просіка. Він назвав людей, які це зробили, «цинічними вандалами», розповів хронологію подій та пообіцяв покарати забудовника.

«Ще в 2007 році тодішній депутатський корпус на чолі з міським головою Сергієм Одаричем ухвалив рішення “Про надання приватному підприємству «Дніпробуд-Центр» земельної ділянки в оренду біля перехрестя вул. Лісова просіка та вул. Можайського”.

А вже в 2011 році змінами до Генерального плану міста Черкаси віднесли цю земельну ділянку до житлової забудови.

Профільні структури відмовляли в наданні дозвільних документів, але, на превеликий жаль, рішеннями Черкаського окружного адміністративного суду та Шостого апеляційного, куди звертався підприємець, було скасовано рішення виконавчого комітету й зобов’язано департамент архітектури та містобудування надати містобудівні умови та обмеження.

Але навіть після рішення суду ніхто не давав дозвіл на суцільне знищення дерев. У містобудівних умовах та обмеженнях, які відповідно до ухвали видав департамент, максимально допустимий відсоток забудови земельної ділянки становив 20 відсотків!

Водночас, у 2017 році департамент архітектури та містобудування розробив зміни до Генерального плану Черкас, які повертали земельну ділянку на Лісовій просіці до паркової зони. Вчасне ухвалення на сесії цих корективів могли б завадити прийняттю тих рішень суду, які призвели до цієї ганебної ситуації. На жаль, за зміни проголосувала вже нова каденція депутатів у 2021 році», – написав мер.

Бондаренко пообіцяв «в межах повноважень докласти всіх зусиль для того, аби забудовник поніс справедливу  відповідальність за скоєне». Про що саме йдеться, міський голова не вказав. На уточнююче запитання він також не відповів.

Також у своєму дописі Бондаренко стверджує: «наша команда впродовж кількох років поспіль протистояла початку забудови в цьому місці». При цьому у 2016 році він відкликав апеляційну скаргу Черкаської міської ради, що через суд намагалася стягнути з орендаря додаткові кошти, несплата яких могла бути підставою для розірвання договору оренди. Відтак “Дніпробуд-центр” зберегло за собою право на оренду ділянки.

Зазначимо, що в Черкасах зареєстрували петицію з закликом припинити вирубку лісового масиву по вулиці Лісова Просіка, призначити за це компенсацію та покарати винних за надання відповідного дозволу. Петиція уже набрала 499 із 500 потрібних голосів.

Нагадаємо, “18000” детально описував ситуацію з вирубкою лісового масиву та забудовою, що там планують, в матеріалі Одіозний забудовник зрубав гектар лісу в Черкасах, хоче будувати всупереч генплану.

Розслідування, моніторинг судових справ та оперативна інформація про найбільш резонансні новини Черкас. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

коментарі
1 Коментар
  1. ” Видно, що Ганна млинці пекла, бо й ворота в тісті.”
    … прикинувся собі дурником, що не в темі.
    Ганьба!

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *