Черкаський депутат, який отримав землю безоплатно, продав її та уник оподаткування

Геннадій Шевченко

Депутат Черкаської міської ради від фракції “За майбутнє” Геннадій Шевченко позбувся права власності на земельну ділянку, розташовану в районі Соснівки на перехресті вулиць Соснівська та Тургенівська.

Інформація про це міститься в реєстрі прав на нерухоме майно.

Ділянку Шевченко набув у власність у березні 2019 року відповідно до рішення місцевої ради попереднього скликання. 

Згідно з даними реєстру, новим власником земельної ділянки є Леся Ільченко, що офіційно придбала землю, за інформацією нашого видання, за 180 тисяч гривень. Така сума зазначена у договорі купівлі-продажу. Зауважимо, що ринкова вартість ділянки може бути в десятки разів більшою. На сайті оголошень вартість ділянки в районі Соснівки стартує від 4 до 6 тисяч доларів за сто квадратних метрів, таким чином ділянка Шевченка може коштувати від 40 до 60 тисяч доларів США або ж більше 1 млн гривень.

Відповідно до вимог податкового законодавства, із продажу нерухомого активу, яким є земельна ділянка, продавець має сплатити близько 8% податку, а саме ПДФО, ЄСВ та військового збору. У випадку продажу земельної ділянки за ринковою ціною сума податкових платежів могла починатися від 100 тисяч гривень. Більшість з цих коштів мала б надійти до місцевого бюджету. 

Раніше подібною “схемою” мінімізації податкових платежів користувався рідний брат міського голови Анатолія Бондаренка – Микола Бондаренко, який також продавав  отримані в Соснівці земельні ділянки, що до цього виділяли депутати безоплатно, за заниженою ціною.

Покупець ділянки Леся Ільченко перебувала у родинних стосунках із відомим місцевим підрядником Костянтином Слабенком, якого правоохоронці підозрюють у присвоєнні бюджетних коштів. Нині він перебуває під слідством, а його справа скерована до суду. Наприкінці минулого року Слабенко подав на розлучення з Ільченко. Водночас уже на початку цього року у них наявні спільні світлини у соціальних мережах. 

У коментарі для програми журналістських розслідувань “Лакмус” Геннадій Шевченко підтвердив інформацію про продаж, зазначивши, що передумав будуватися та не захотів торгуватися. Кошти йому потрібні нібито для завершення ремонту у квартирі. 

Детальніше – у розслідуванні “Лакмус. Земля для АТОвців”:

Реклама

коментарі

3 Коментарі

  1. Великие махинаторы…А в это время АТОвцы стоят в очереди не один год, чтобы получить свой клаптик земли…А Бондаренки-Шевченки, которым эти участки – до лампочки, а лишь бы заполучить вожделенные денежки да избежать налогов. И в этом всём есть крыша-мэр.

    1. МАХІНАТОРОВ ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІЮЮ

  2. Коло пожежного училища також гектар продається. Коля желізяка дерибанить землю.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.