Черкаський гурт розповів про перші дні війни та пророчу пісню (ВІДЕО)

Пробували допомагати по-різному, однак шлях повернув до написання пісень. Так в ефірі “18000” говорять про перші дні повномасштабної війни учасники черкаського гурту “Спів братів” Артем та Дмитро Осичнюки.

За словами музикантів, ще в перші години великої війни вони разом зі сім’єю зібралися на нараду, аби обговорити: що робити та як діяти далі.

– Ми точно знали, що залишаємося тут. Питання було тільки в тому, що найкраще можемо зараз робити: піти в тероборону, волонтерити чи щось інше, – говорить учасник гурту Дмитро Осичнюк. – Як наслідок, ми  ухвалили рішення, що залишаємося на місці та точково намагаємося допомогти людям. Тож у перші дні ми надавали свою студію як укриття містянам та чергували там.

Брат Дмитра Артем додає: також у перші дні війни гурт возив продукти в центр допомоги біженцям. Та зрештою музиканти з’ясували: найефективнішим для них був шлях написання музики, адже, як з’ясувалося, їхні пісні піднімали бойовий дух українців.

– Ми не те, щоб повернулися до шляху написання пісень, а продовжили його. Просто змінилася тема. Це не було заплановано, що от зараз ми сідаємо й починаємо писати пісні про війну. Навпаки: у тебе всередині наскільки все закипає, що зрештою воно виливається в пісню і ти хочеш її представити, – ділиться Дмитро.

Водночас гурт додає: перша їхня пісня на тематику війни “Час для розмов прийшов” вийшла за два дні до 24 лютого та стала пророчою.

– Я пам’ятаю, як ця пісня була написана. Про війну вже говорили: вчили збирати тривожні валізки, вчили, як поводитися під обстрілами. І в котрийсь із вечорів до мене просто дійшло: а що, якщо й, справді, це станеться? І ці мої емоції перетворилися в пісню. Це було своєрідне застереження, – говорить Артем.

Слухати пісню “Час для розмов прийшов”:

Дивіться відеоефір повністю

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду “Відродження” в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Думки, озвучені у тексті, відображають позицію автора і не обов’язково відображають позицію Міжнародного фонду “Відродження” та Європейського Союзу.

 

Більше фото- та відеоконтенту – у нашому інстаграмі 

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *