Детально про “схему” та проєкти “Громадського бюджету” 2020 року

Цьогоріч у “Громадському бюджеті” беруть участь 116 проєктів. Голосування вже розпочалося й триватиме до 14 грудня. 

Про деталі цьогорічного “Громадського бюджету” розповів у коментарі виданню “18000” заступник начальника управління інформаційної політики Черкаської міської ради Олексій Дубовий.

Що нового?

Як повідомлялося, раніше проєкти були поділені на великі та малі, проте з 2019 року почала працювати нова програма, розрахована до 2022 року. Відповідно до неї проєкти додатково розділили на дві категорії: бюджетні та громадські.

За словами заступника начальника управління інформаційної політики Олексія Дубового, таке рішення було ухвалено під час круглого столу з громадськістю після голосування в 2018 році.

– Були нарікання на використання ресурсів державними установами. Саме для цього ми розробили розподіл на дві категорії, щоб бюджетні та громадські проєкти не конкурували між собою, – розповів Олексій Дубовий.

Тож заявки поділяються так:

  • “Бюджетні великі” (38 проєктів);
  • “Бюджетні малі” (19 проєктів);
  • “Громадські великі” (36 проєктів);
  • “Громадські малі” (23 проєкти).

Про гроші

Як розповів заступник начальника управління інформаційної політики, до малих належать проєкти від 50 тис. до 299 тис. грн, до великих – від 300 тис. до 2 млн. грн.

Загалом на програму “Громадський бюджет” розраховано 25 млн. грн. Кошти розподіляють між переможцями громадських та бюджетних проєктів навпіл по 12,5 млн. грн. На великі проєкти спрямують по 10 млн. грн, відповідно на малі – 2,5 млн. грн.

Що просять бюджетники?

Серед проєктів – капітальні ремонти, нові дитячі майданчики, оновлення огорож, а також більшість проєктів про встановлення спортивних майданчиків.

Дорогі та цікаві бюджетні проєкти:

Автори проєкту зазначають, що планують створити сучасний навчально-ігровий арт-простір, щоб забезпечити дистанційний освітній процес. А також для спортивних змагань, культурно-спортивних масових заходів для учнів та мешканців міста.

Тож на пришкільному подвір’ї встановлять металоконструкції з яскравими тіньовими навісами “Парасолі”, м’яким покриттям, на яке нанесуть фарбою твістер, класики, лабіринти, шахматну дошку, ігрові поля. До того ж майданчик буде підсвічуватись у вечірній час від сонячних панелей.

Автори вказують, що в Черкасах відсутня централізована культура їзди на велосипедах із сіткою велодоріжок, а також безпечними й зручними велопарковками біля шкіл. Нині велопарковками мало хто користується, бо вони не функціональні та ненадійні. Проте велопарковка повинна бути оснащення системою відеоспостереження (на випадок крадіжки).

Ще один проєкт, який планує розвивати мистецтво серед черкащан – створення мистецького простору для дітей та дорослих. Надасть можливість зародитися активному спілкуванню з мистецтвом, засобами музикування на вуличних музичних інструментах, театралізацією, художніми елементами.

Для реалізації проєкту необхідно придбати та встановити вуличні музичні інструменти, мобільну та стаціонарну сцену, лавки для глядачів, новий паркан, ворота, хвіртки для оздоблення мистецького простору.

Привертає увагу проєкт для дитячого садочка, в якому планують створити сенсорну кімнату. Оскільки він розрахований допомогти у вихованні та навчанні, соціальній та психологічній реабілітації, захисті вихованців як інклюзивних груп, так і груп загального розвитку.

Проєкт передбачає придбання та встановлення сухого басейну з різнокольоровими кульками, повітряно-бульбашковими колонами, інтерактивними панелями з сенсорними датчиками, м’якими пазлами, звуковим обладнанням, безкаркасними меблями. Автори хочуть залучити спеціалістів для проведення навчання щодо роботи в сенсорній кімнаті.

Така кімната стимулюватиме активність дітей з низькою мотивацією до навчання, аутичними або психомоторними розладами, а також має розслабляти дітей з підвищеною агресією, тривожними розладами, гіперактивністю.

Цікава пропозиція створити в Черкасах бібліохаб. Користь проєкту полягає в тому, що близько 30 тис. дітей та 20 тис. молодих людей, які мешкають в місті, зможуть отримати можливість безкоштовно проводити різноманітні заходи мистецького спрямування із використанням сучасних технологій.

Для реалізації проєкту потрібно провести ремонтні роботи, здійснити зонування відповідно до дизайну. Також закупити обладнання, організувати широку маркетингову онлайн кампанію, провести закупівлі, послуги з організації харчування для кафе.

Проєкт про те, як влаштований світ. Ще один інтелектуальний і яскравий спосіб урізноманітнити спектр занять для дітей та дорослих.

Науковий центр для дітей та дорослих, віком від 3 до 110 років. Це місце, де є можливість дітям щось покрутити, щоб щось загорілось, вибухнуло, потекло, поїхало, одним словом експериментувати.

Інтерактивний центр буде розділений на п’ять тематичних розділів: Планета, Цивілізація, Людина і Мікросвіт та з кожним роком доповнювати різними експозиціями від оптики до хімії, від енергозбереження і астрономії, до фокусів і трюків.

Проєкт, який повинен існувати всюди. У світі давно користуються центрами сортування, тож Черкаси не мають бути виключенням.

Тож проєкт передбачає створення центру сортування та переробки вторинної сировини, а також – хабу, в якому навчатимуть поведінки з відходами. Для цього необхідно укласти договори з партнерами, відремонтувати приміщення та закупити обладнання. До того ж організувати роботу волонтерського корпусу та постійний технічний персонал.

Традиційно серед проєктів із великим бюджетом зареєстрували – капітальний ремонт закладів середньої освіти та охорони здоров’я. Також ремонту потребує черкаська арена. На територіях шкіл хочуть облаштувати баскетбольні, футбольні та волейбольні майданчики, бігові доріжки. До юнацької спортивної школи з веслування планують придбати новітній інвентар та обладнання. Цього року не обійшлося також і без скейт-парків, окрім цього черкащани пропонують відкрити басейн.

Найменш вартісними серед бюджетних малих виявились проєкти бібліотек. Загальна вартість проєктів не перебільшує 100 тис грн. Ці проєкти передбачають створення затишних куточків, центру розвитку та дозвілля, придбання сучасного обладнання.

Серед незвичайних і соціально необхідних малих бюджетних проєктів такі: 

Надання безоплатних послуг малозабезпеченим громадянам, пенсіонерам в дрібному ремонті одягу.

У разі виграшу проєкту передбачається безоплатна допомога пенсіонерам, одиноким, малозабезпеченим громадянам у дрібному ремонті одягу, пошитті постільної білизни для дітей сиріт та з неблагополучних сімей, які проживають в гуртожитках навчальних закладів. Співпраця з центром зайнятості допоможе в навчанні особам, які залишилися без роботи та вирішили освоїти навички в пошитті.

Чи знали ви, що в Черкасах розташований єдиний в Україні музей букваря? Його й пропонують реконструювати.

На базі Першої міської гімназії було створено музей букваря, де зібрано більше 100 експонатів з багатьох країн світу. Аналогів в Україні немає, про музей розповідали ТV 1+1, Інтер, Перший, Рось, тощо. Завдяки реконструкції хочуть розширити площу, побудувавши скляну вітрину з підсвіченою та електронною навігацією.

Підпорядковані до малих бюджетів і такі: здебільшого це проєкти шкіл і садочків, наприклад, клас під відкритим небом або організація дитячого простору, встановлення спортивних майданчиків. Також є проєкти від лікарень по встановленню нового обладнання чи організації автостоянки. Ще пропонують придбати швейне обладнання або міні студію звукозапису.

Які пропозиції громади?

Пропонуємо переглянути також великі проєкти, але вже громадські, вартість яких становить від 300 тис. до 2 млн. грн. Серед них і скейтпарки, й інтерактивні центри. Найбільше громада просить влаштувати дитячі майданчики та зробити капітальний ремонт вулиць.

У переліку незвичайних та нових проєктів – створення велопарковки. Цей проєкт актуальний, оскільки в місті є проблема з велосипедною інфраструктурою, одна з яких – високий рівень крадіжок велосипедів, а на міські пляжі проблематично приїхати на велосипеді, тому що їх ніде залишити.

Тож проєкт пропонує розмістити на міських пляжах електронні велопарковки для надійного зберігання велосипедів під час відпочинку містян. Електронні велопарковки покращать комфорт відпочинку, а також будуть сприяти розвантаженню міських пляжів від навали машин.

І забезпечити місце для автомобілів, і озеленити місце пропонують у проєкті зеленої ТТЕ парковки. Виконати проєкт означає вирішити проблеми паркування автівок та забезпечити зручний та безпечний проїзд. Також відновити зелений шар газонного покриття.

Для реалізації проєкту обрали вироби із вторинного пластику – парковки за ТТЕ технологією. Унікальність виробу в тому, що укриття газоном поверхні складає понад 90 % та є безпечним для газону при паркуванні на ньому.

Кілька років підряд черкащани відвідують книжковий фестиваль, на який приїжджають сучасні та популярні українські автори та видавництва. Під час фестивалю тривають майстер-класи, зустрічі з авторами, продаються книги, працюють дитячі зони.

Метою проекту є: сприяння культурному розвитку регіону, відродження ролі книги у розвитку суспільства через популяризацію вітчизняної книговидавничої продукції. На фестивалі популяризують читання серед молоді.

Ще один улюблений захід черкащан, особливо молоді. Фестиваль, який об’єднує музику, літературу, лекції, спорт та інші види дозвілля.

ГайдаFest для Черкас – це збагачення культурного життя міста, сприяння розвитку туристичної сфери Черкас, додаткове надходження коштів в міський бюджет, підтримка локального бізнесу та культурний обмін.

Цей проєкт про безпритульних котів, який обіцяє вирішити проблеми тварин і людей.

Автори проєкту пропонують розпочати програму вакцинації, стерилізації, лікування, прилаштування бездомних котячих. Результатом проєкту через рік має стати те, що майже кожен мешканець нашого міста має впевнитися в покращенні санітарного стану дворів, підвалів, майданчиків для сміття, промислових зон. А ще зменшенні на 50% кількості нестерилізованих котів і, як наслідок – зникненню з вулиць хворих, травмованих котиків.

Алея Пам’яті учасників ліквідації від аварії на ЧАЕС та ООС (АТО) дасть змогу зробити нову локацію інклюзивного реабілітаційно-соціального туристичного напрямку з урахуванням національно-патріотичного спрямування для населення Черкас та області, а особливо молодого покоління.

Не менш важливі проєкти: реконструкція спортивних і дитячих майданчиків, капітальні ремонти вулиць, озеленення міста.

У категорії малих громадських проєктів, які привернули увагу, такі:

На центральній вулиці міста хочуть створити “оркестр вуличних музикантів-ліхтарів”, який поєднає: трубу, саксофон, контрабас, електрогітару, скрипку та арфу.

Створення такого арт-об’єкту підвищить рівень культурної, туристичної привабливості, надасть неповторний колорит та незабутні враження про наше місто.

Креативний метод боротьби зі сміття, зокрема недопалками, пропонують також серед проєктів “Громадського бюджету”.

У Великобританії знайшли спосіб очистити вулиці Лондона від недопалків на тротуарі завдяки жартівливому голосуванню. Кучер-курець отримує можливість вибрати, в яку урну викинути сміття: з написом “Мессі” або “Роналду”. Це спонукає мешканців не смітити в місті недопалками.

В Черкасах можуть бути жартівливі опитування:

1. Хто краще утримує черкаські будинки?

Варіанти відповіді: УК “Нова Якість” або “ОСББ”.

2. Який район в Черкасах найкращий?

Варіанти відповіді: Митниця чи Південно-Західний.

Для дітей – освітній хаб. Це можливість безкоштовно отримати або покращити знання, які стосуються питань безпеки у навколишньому середовищі.

Завдання “Освітнього хабу” забезпечити серед дітей системну реалізацію концепції “Питання безпеки протягом життя”. Можливості хабу дозволяють вести спеціальні навчальні курси, тренінги, екскурсії, лекції, уроки, зустрічі, де можна отримати інформацію різних фахівців із питань техногенної безпеки та спеціалістів інших галузей.

Команда ГайдаFest пропонує черкащанам ще один цікавий фестиваль.

Захід, на якому мандрівники з усієї країни поділяться досвідом подорожей світом. Він об’єднає автостоперів та всіх зацікавлених в такому форматі відпочинку.

Додамо, що більше десяти проєктів серед бюджетних малих розраховані в межах від 290 тис. грн до 299 тис. грн. Серед них здебільшого озеленення, зони відпочинку, чистота та оздоблення вулиць міста світлом чи декоративними прикрасами, інтелектуальні фестивалі, смарт зарядка для ноутбука.

Як визначатимуть переможців?

Цього року голосування триває виключно в режимі онлайн тож за тим, хто перемагає, можна спостерігати в будь-який час. Переможець стане відомий вже після 23:59 14 листопада.

Кількість проєктів, які переможуть, визначить загальна сума бюджету та місце заявки в рейтингу. Тобто проєкти відбиратимуться до того моменту, доки не вичерпаються 25 млн грн.

Після ухвалення міського бюджету на 2021 рік кошти спрямують до профільних управлінь, які займатимуться об’єктами. Реалізація самих проєктів стартуватиме з другої половини 2021 року.

Зауважимо, що крім описаних проєктів, на офіційній сторінці “Громадський бюджет” багато цікавих та корисних. Переглянути та проголосувати за проєкт можна ТУТ.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *