У Черкаській міськраді розповіли, чи буде новий конкурс проектів громадського бюджету

Опитування черкасців про доцільність реалізації громадського бюджету в обласному центрі під час війни завершилося 10 вересня. Результати голосування презентують депутатському корпусу у процесі підготовки бюджету на наступний рік.

Про це у коментарі для “18000” розповіла директорка департаменту фінансової політики Тетяна Харенко.

В опитувані взяли участь 73 особи. Третина з них – 33,3% вважають недоцільною реалізацію громадського бюджету в обласному центрі під час війни. Ідею реалізувати тільки ті проекти, які вже визнані переможцями минулих років, та не проводити нових конкурсів до закінчення війни підтримали 30,6%. Вважають за необхідне реалізовувати проекти, які вже визнані переможцями, та провести новий конкурс 23,6%. Реалізовувати проекти (старі та нові) після закінчення війни пропонують 9,7% респондентів.

– Доля проектів, які вже визнані переможцями минулих років, буде залежати ще і від Верховної Ради, яка на сьогодні не сформулювала дохідну частину 2024 року. Якщо ресурси будуть лише на забезпечення енергоносіїв, охорони здоров’я та освіти, то нереалізованими залишаться не тільки проекти з громадського бюджету, – говорить Тетяна Харенко.

За її словами, нині невідомо, яким буде податок з доходу фізичних осіб: 60% чи 64%, а це різниця у 120 мільйонів лише для міста Черкаси. 

– Зараз є проблеми у формуванні бюджету всього місцевого самоврядування в Україні, а не виключно у громадського. Проблема формування на наступний рік полягає не у питаннях громадського бюджету, а у невизначеності державної та податкової політики, – пояснює Тетяна Харенко.

Які проекти реалізовуватимуть наступного року залежить від того, який встановлять ПДФО.

– На сьогодні ніхто не знає, навіть доходної частини, яка буде через 10 днів, тобто першого жовтня, тому що ВР її зараз корегує. Спочатку розглянемо зміни до бюджету, які будуть вносити із жовтня 2023 року. А потім у процесі підготовки до 2024 року на бюджетній комісії презентуємо депутатам результати опитування про доцільність реалізації громадського бюджету, – розповідає директорка департаменту фінансової політики.

Вона додала, що можливість реалізації проектів буде залежати від ресурсів, які місто отримає у наступному році. Що стосується проведення конкурсів для нових проектів, то згідно із результатами опитування, їх не підтримують, зазначає Тетяна Харенко:

– Це нам показало, що запускати нову програму недоцільно взагалі. Щодо виконання інших проектів, які були розпочаті до початку повномасштабного вторгнення, то деякі з них продовжили реалізовувати, де була така можливість у межах ресурсу, який мали департаменти. У війну зупинився не лише громадський бюджет, але й багато інших програм.

Зазначимо, що громадський бюджет – проєкт, під час якого містяни можут реєструвати власні ідеї для покращення міста. Ті, що наберуть найбільше голосів, згодом втілюють у життя коштом міського бюджету.

Анастасія Бут

Нагадаємо, цьогоріч у Черкасах облаштували “Алею музикантів”. Свого часу цей проєкт запропонувала директорка музичної школи Юлія Темченко й подала його для участі в громадському бюджеті.

Єдиний телеграм-канал новин у Черкасах, новинам якого можна довіряти. Підписуйся на “18000 | Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *