Тринадцять закладів медицини на Черкащині отримали більше ніж 120 мільйонів гривень як оплату за надані послуги в реабілітації в травні 2024 року.
Про це йдеться в матеріалі “18000” – Реабілітація на всі гроші. Хто і як рухає галузь на Черкащині?
За інформацією дашборду Національної служби здоров’я України, тринадцять закладів медицини мають договори на надання послуг із реабілітації в стаціонарних та амбулаторних умовах. Найбільшу суму коштів отримали два заклади – обласний клінічний госпіталь для ветеранів – 17,5 мільйонів гривень, а також обласна лікарня – 16 мільйонів.
З 2024 року за чотирнадцятиденний курс лікування найбільш складного пацієнта заклад може отримати 41,5 тисячу гривень. Найменша сума, передбачена угодою, становить 15,8 тисяч гривень. Кожен пацієнт може пройти реабілітацію від 2 до 8 циклів на рік залежно від складності. Тоді заклад отримає оплату за кожне лікування.
Це стосується лише реабілітації, яка відбувається у стаціонарних відділеннях. У амбулаторіях ситуація змінилась – оплата в окремих випадках зменшилась.
– Сума, визначена пакетом НСЗУ, є однаковою при лікуванні будь-якого пацієнта амбулаторно. Вона становить дещо більше 10 тисяч гривень за один пролікований випадок, – розповіла у коментарі “18000” очільниця місцевої лікарні, де пацієнти проходять лікування амбулаторно. – Однак якщо пацієнт не лікувався до нас у стаціонарних умовах, ми можемо отримати за нього лише 7,5 тисяч гривень. Цього очевидно мало, аби покрити всі витрати.
Лікарка додала, що чинні норми дозволяють отримати оплату за пролікованого в амбулаторних умовах лише один раз на рік.
Нагадаємо, що в Черкасах припадає пилом коштовне медичне обладнання.
Розслідування, моніторинг судових справ та оперативна інформація про найбільш резонансні новини Черкас. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”.