На Черкащині у двох громадах будуватимуть коштовні укриття

Укриття

Золотоніська та Бобрицька громади будуватимуть протирадіаційні укриття. Будівництво сховища у Бобриці оцінюють у 60 мільйонів гривень, що дорівнює річному бюджету громади, а у Золотоноші – 67 мільйонів, що також є колосальною сумою. 

Про це йдеться в матеріалі “18000” – Проблема двох укриттів. На Черкащині запроєктували споруди з сумнівними цінами та перспективами.

Роботи планують розпочати наступного року. Це пов’язано з відсутністю фінансування на саме будівництво.

– Ми розробили проєктно-кошторисну документацію. Є державна програма на фінансування цих укриттів, це коштовні об’єкти. Ми зазначили зараз у договорі співфінансування, хоча в бюджет його не закладали на 2024 року, – каже очільниця Золотоніської громади Наталія Сьомак. – Проєкт подали й шукаємо фінансування, зареєструвалися на платформі “DREAM”, відповіді поки не було.

Відповідно до умов підписаного за результатом торгів договору, левову частину коштів на зведення укриттів має заплатити держава. Вона повинна це зробити у 2025 році, але жодних програм, які передбачали б реконструкцію чи будівництво укриттів на наступний рік у бюджеті поки немає.

У коментарі для “18000” очільник Бобрицької громади Ратан Ахмедов зазначив, що поки робота над самим проєктом ще триває і за нього кошти ще не сплачувались. Попри це, 62 млн гривень від держави на будівництво укриття громада може отримати. На відміну від Золотоноші, Бобриці та ще 10 громад, так і не отримали грошей від держави, попри розроблені проєкти.

Попри відсутність наразі коштів на будівництво й у Золотоноші, й у Бобриці вже відбулись торги із визначення майбутнього підрядника. В обох випадках ним стало київське товариство “703 Металообробний завод котельного обладнання”.

Нагадаємо, що на Черкащині спрямували майже 14 мільйонів на реконструкцію стадіону. Наразі прокуратура перевіряє законність цієї справи.

Читайте також: Проблема двох укриттів. На Черкащині запроєктували споруди з сумнівними цінами та перспективами

Розслідування, моніторинг судових справ та оперативна інформація про найбільш резонансні новини Черкас. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *