На Черкащині зафіксували два випадки нового субваріанту штаму коронавірусу

У січні на Черкащині виявили два випадки нового субваріанту штаму коронавірусу Омікрон – JN.1, який називають “Дженні”.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Міністерства охорони здоров’я.

Окрім Черкаської області, “Дженні” зафіксували у Сумській – три випадки, у Волинській – два, у Рівненській і Запорізькій областях – по одному випадку.

Серед хворих в Україні лише одна із дев’яти людей мала два щеплення проти COVID-19. За клінічними симптомами медики зафіксували середній або легкий перебіг захворювання, лише одна людина була госпіталізована до лікарні. Вік пацієнтів – 27-73 роки.

“Вірус SARS-CoV-2 постійно мутує та ухиляється від імунної відповіді – тобто швидше вражає ослаблений імунітет, захворіти можуть навіть раніше вакциновані, однак набутий імунітет після вакцинації знижує ризики ускладнень під час хвороби. Тому людям, які не завершили курс вакцинації проти COVID-19, та особам з групи ризику важкого перебігу захворювання необхідно проконсультуватися з сімейним лікарем та зробити щеплення”, — зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Щодо JN.1 у ВООЗ зазначають, що ризик для населення низький, а вакцини, які використовують у світі проти COVID-19 захищають від нового субваріанту.

Нагадаємо, що щеплення – безоплатні та доступні у всіх областях, інформацію про найближчий пункт вакцинації, їхні адреси та графік роботи можна отримати, зателефонувавши до контакт-центру МОЗ за номером 0800602019 або на сайті.

Також читайте: У Черкасах хочуть купити 4 тисячі п’явок дорожче, ніж у Києві.

Оперативна інформація про Черкаси та область. Підписуйся на вайбер-канал “18000”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *