Найкоштовніші укриття на Черкащині: хто їх будуватиме

Укриття в школі на Черкащині

Фото з телеграму Ігоря Табурця

У Золотоноші та Бобриці на Черкащині, оголосивши тендер, обрали майбутнього підрядника, який будуватиме протирадіаційні укриття в навчальних закладах. Роботи планують, попри фактичну відсутність коштів.

Про це йдеться в матеріалі “18000” – Проблема двох укриттів. На Черкащині запроєктували споруди з сумнівними цінами та перспективами.

В обох населених пунктах візьметься за будівництво укриттів київське товариство “703 Металообробний завод котельного обладнання”. Бюджету Золотоноші це обійдеться у 67 млн гривень, а Бобриці – за 60 млн гривень. В обох договорах зафіксовано, що роботи фінансуватимуть у 2025 році. Також в обох випадках компанія повідомила, що має 11 штатних працівників для здійснення відповідного будівництва.

Власником компанії підрядника є батько та син: Микола та Євген Махніни. За інформацією ГО  “Трансперенсі інтернешнал”, компанія спеціалізується на виробництві радіаторів і котлів центрального опалення та зареєстрована у травні 2009 року. На момент реєстрації Микола Вахнін ще очолював держпідприємство Міністерства оборони з аналогічною назвою і таким самим основним видом діяльності.

Як зазначають журналісти “Наші гроші‎” з посиланням на “Вісник державних закупівель”, поки Вахнін керував держпідприємством, воно отримало замовлень на будівельні роботи на майже 14 млн грн. Після реєстрації товариства-двійника жодного тендера держпідприємство не виграло.

Із початку повномасштабного вторгнення компанія Вахніних “703 Металообробний завод котельного обладнання” стрімко наростила кількість будівельних підрядів, які ще донедавна були непрофільними для неї. Зокрема, її залучали до освоєння коштів, спрямованих на відбудову Ірпеня та Бучі. На сайті компанії немає інформації про те, що вона виконує будівельні роботи у такій кількості – йдеться про майже сотню угод з різними розпорядниками публічних коштів на понад 600 млн гривень. На своїй сторінці в інтернеті компанія рекламує себе саме як виробник котельного обладнання.

Зауважимо, що торги оголосили попри фактичну відсутність коштів на будівництво. До того ж для обох громад ці суми є захмарними. Цьогоріч держава вже розподілила 2 млрд гривень на зведення протирадіаційних та інших укриттів. Утім два проєкти з Черкащини фінансування не отримали. Однією з ключових вимог до проєктів, які вже зараз фінансує держава, є необхідність завершити будівництво протягом поточного 2024 року.

Також попередньо в Золотоноші та Бобриці замовили проєктно-кошторисну документацію для будівництва протирадіаційних укриттів. Це обійшлося громадам по мільйону гривень.

Проєктантами для обох виступило київське товариство “Всеукраїнський центр державно-приватного партнерства”. Відповідно до українських реєстрів, офіційним директором та бенефіціаром компанії, що розробила проєкти, є киянин Ілля Сіткар. Раніше засновниками компанії були Іван Бочаров та Віктор Лещинський. Останній також володіє фірмою “Проексп” із Сергієм Кучаєм і Петром Сидоренком. Саме ця фірма видавала експертний звіт щодо відповідних укриттів, зокрема перевіряла ринкову вартість будівельних матеріалів, які планують використовувати.

Як інформують на сайті “Наші гроші” Віктор Лещинський є президентом ГС “Національний експертно-будівельний альянс України”, головою наглядової ради ДАТ “Будівельна компанія “Укрбуд”” і має благодійний фонд. Проєктанти та експерти свої кошти від замовників на Черкащині вже отримали.

Також читайте: Мільйон доларів у коробках. Чому в Черкасах припадає пилом коштовне медичне обладнання?

Подобаються наші статті? Долучайтеся до Клубу донаторів “18000”! Оформлюйте щомісячну підписку за посиланням і розвивайте регіональну незалежну журналістику разом із нами

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *