Переходів до ПЦУ стало менше: черкаський капелан пояснив чому (ВІДЕО)

Капелан Володимир Педько, "Що далі?"

У порівнянні з початком повномасштабного вторгнення нині до Православної церкви України переходять менше церковних громад. 

Причини цього розповів в ефірі “Що далі?” капелан Черкаської ТрО Володимир Педько. 

– Насправді це відбувається не настільки медійно, як два роки тому. Тоді це було вау: громада УПЦ перейшла до ПЦУ, такого не відбувалося 30 років. Зараз багато громад переходять у більш тихій формі. Також багато громад, які хотіли перейти, вже перейшли, – пояснив капелан.

Водночас, за його словами, в області залишаються церкви, що досі перебувають під керівництвом УПЦ. 

–  Ті, хто залишилися в УПЦ, або мають на це ґрунтовні причини, наприклад, священник в якого є п’ять дітей, будинок церковний, храм церковний: не його громади, а єпархії, або є спонсор, який йому не дозволяє перейти, або на нього тисне митрополит УПЦ. Або, звісно, це ті фанатики, які неспроможні переосмислити свою помилку, визнати, що УПЦ це структура рпц в Україні, таких немало, – додав капелан Черкаської ТрО Володимир Педько.

Нагадаємо, за інформацією сайту Опендатабот, на початку повномасштабного вторгнення в Україні діяло 8 782 церков московського патріархату. З них лише 685 перейшли до Православної церкви України.

 

Пік переходів відбувся у 2023 році — тоді до ПЦУ навернулося 386 громад. Проте з грудня 2023 року до квітня 2024-го їхня кількість зросла всього на 96 церков.

Дивіться всі випуски програми “Що далі?” на каналі “18000” в ютубі. Підписуйтеся, щоб не пропустити наступні відео!

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *